McDonals w Rosji na sprzedaż!

0
877

McDonalds wstrzymał swoją działalność w Rosji z powodu ataku tego kraju na Ukrainę. Teraz firma planuje sprzedaż biznesu w Rosji.

Sieć restauracji jest tam obecna od 32 lat. Dyrektor naczelny McDonald’s, Chris Kempczinski, poinformował, że sprzedaż biznesu w Rosji to bardzo skomplikowana i bezprecedensowa sprawa, która będzie miała swoje głębokie konsekwencje.

Cały proces będzie dotyczył franczyzobiorców, pracowników i dostawców, którzy otrzymali już informację od korporacji o planach sprzedaży sieci i opuszczenia kraju. McDonald’s planuje jednak sprzedać firmę lokalnemu partnerowi, ale zanim do tego miałoby dojść, trzeba „wyczyścić” wszystkie restauracje z brandingu „złotych łuków”.

W pierwszej kolejności firma chce zapewnić pracownikom rosyjskich restauracji wynagrodzenia, aż do czasu sfinalizowania transakcji. Chce także zadbać o ciągłość zatrudnienia u nowego pracodawcy – potencjalnego nabywcy.

Chris Kempczinski, Dyrektor naczelny McDonald’s
„Niektórzy mogą argumentować, że zapewnienie dostępu do żywności i dalsze zatrudnianie dziesiątek tysięcy zwykłych obywateli jest z pewnością słuszne. Ale nie można ignorować kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie – stwierdził.

I nie można sobie wyobrazić, że złote łuki reprezentują tę samą nadzieję i obietnicę, która doprowadziła nas do wejścia na rynek rosyjski 32 lata temu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.