Marzenie małego kucharza? Wyjazd na zimowy obóz kulinarny

0
165

Coraz więcej młodych ludzi otwarcie mówi o tym, że ich planem na przyszłość jest prowadzenie własnej restauracji. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia łączyć smaki i eksperymentować, widzi się w roli szefa kuchni, a czas przedświątecznych przygotowań spędza przy kuchennym blacie – doskonałym prezentem oraz przygodą może być dla niego wyjazd na kulinarny obóz zimowy!

To już fakt, że Polacy pokochali dobre jedzenie i to nie tylko na mieście, ale także we własnych domach. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, kim jest Gordon Ramsay, Jamie Olivier czy Nigella Lawson.

– Moda na gotowanie na stałe zagościła również wśród najmłodszego pokolenia. Profile społecznościowe znanych kucharzy pękają w szwach, a młodzież zaczęła chętnie dzielić się swoimi kulinarnym popisami z przyjaciółmi. Trend ten na pewno utrzyma się jeszcze długo, być może zostanie z nami na lata. Gotowanie to fajna sprawa i ciekawy sposób na życie, dlatego bardzo do tego zachęcamy młodzież – mówi Michał Karpiński, wychowawca z biura podróży Almatur.

Reklama

Młody kucharz w domu

Młodzieżowe zainteresowania mogą być chwilowe lub towarzyszyć naszym pociechom przez całe życie. Często są też podstawą do wybrania kierunku ścieżki zawodowej i profilu przyszłej pracy. Rodzice mogą wspierać młodzieżowe pasje na bardzo wiele sposobów. Jednym z najlepszych są zajęcia dodatkowe – idealnie jak dziecko je sobie samo wybierze lub będzie aktywnie uczestniczyło w procesie decyzyjnym. Kolejnym krokiem mogą być wyjazdy na obozy tematyczne, które z pewnością dadzą młodemu człowiekowi wiele radości z robienia razem ze swoimi rówieśnikami tego, co kocha. Jeśli mamy w domu małego szefa kuchni, który z wielkim entuzjazmem podchodzi do tworzenia potraw i uwielbia łączyć smaki, obóz kulinarny będzie idealnym rozwiązaniem.

Narty, basen i…nauka savoir-vivre przy stole

Obozy kulinarne to połączenie świetnej zabawy, czasu spędzonego na wspólnym gotowaniu, a także doskonała okazja do rozwijania gastronomicznych umiejętności. Podczas takiej przygody w najróżniejszych zakątkach Polski młodzież zagłębia tajniki kulinarne, poznaje nowe potrawy i przepisy z najpopularniejszych blogów. Ważnym elementem takich wyjazdów jest nauka etykiety i savoir-vivre przy stole. Jest to też dobry czas na wymianę doświadczeń, poznanie porad najlepszych kucharzy, odkrywanie okolicy, basenowe szaleństwa i wieczorne aktywności.

Samodzielność i rozwój

Wyjazdy młodzieżowe to także idealna okazja do nauczenia się pracy w grupie, poznania nowych osób i wypróbowania ciekawych aktywności fizycznych. Brak znajomych dorosłych z codziennego otoczenia dziecka pozwala mu na odkrywanie swoich zainteresowań oraz charakteru w nieskrępowany sposób. Obozy uczą także odpowiedzialności za swoje rzeczy, siebie i znajomych, a także zarządzania czasem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.