,,Malinowa Spiżarnia” – karczma znana z rewolucji Magdy Gessler – pochłonięta przez pożar

0
4848
Fot.: https://www.facebook.com/photo?fbid=463680175948403&set=pcb.463680695948351

Restauracja ,,Malinowa Spiżarnia” znajdująca się w Wielączy pod Zamościem została doszczętnie spalona. Lokal był popularny głównie dzięki ,,Kuchennym Rewolucjom” Magdy Gessler. Do sytuacji doszło w środową noc (14 grudnia). Na miejscu pojawiły się 22 zastępy straży pożarnej. Na szczęście podczas pożaru nikogo nie było w środku, straty są jednak szacowane na ponad 3 miliony złotych.

Do pożaru w Malinowej Spiżarni doszło w środę około godziny 2 w nocy. Mimo, że strażacy z sąsiedniego OSP Wielącz, przybyli na miejsce natychmiast po wezwaniu, cała sala restauracyjna była już objęta pożarem. Ogień przedostawał się na zewnątrz przez dach i okna. Na szczęście w środku nie było żadnych gości ani nikogo z obsługi. Straty poniesione w wyniku tego incydentu wynoszą około 3 miliony złotych.

Całkowite ugaszenie pożaru trwało aż dziewięć godzin. Wzięły w nim udział 22 zastępy strażackie, czyli około 70 ratowników. Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna tego wypadku. Jej ustaleniem zajmuje się policja. Nie jest to jednak łatwe, bo kiedy na miejsce przyjechały służby, znaczna część budynku była już zajęta przez ogień.

— W chwili, gdy zaczęto akcję, ogień był już na znacznej powierzchni budynku. Będzie musiał to ocenić biegły sądowy — mówił dla  „Kroniki Tygodnia” bryg. Andrzej Szozda z KM PSP w Zamościu.

Restauracja cieszyła się dużym zainteresowaniem, do czego szczególnie przyczynił się jej udział w ,,Kuchennych Rewolucjach” Magdy Gessler w 2018 roku. W tym roku lokal został jednak wystawiony na sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.