Krzysztof Studziński trzecim recepcjonistą świata!

0
1849
Fot.: Materiały prasowe AICR Polska

Międzynarodowe Stowarzyszenie Kierowników Recepcji i Menedżerów Hoteli (AICR) ogłosiło zwycięzców konkursu na Najlepszego Recepcjonistę Świata 2023.

17 krajowych mistrzów rywalizowało o tytuł, a ostatecznie to Bianca-Alexandra Bogdan z hotelu Mandarin Oriental Doha została ogłoszona Najlepszym Recepcjonistą Świata 2023! To niezwykle zaszczytne wyróżnienie i ogromne osiągnięcie dla Bianki i jej hotelu. Gratulujemy!

Polska reprezentacja również miała powody do dumy, ponieważ Krzysztof Studziński z hotelu Sofitel Grand Sopot zdobył trzecie miejsce! Jest to olbrzymie wyróżnienie dla Krzysztofa, który pokazał swoje niezwykłe umiejętności i profesjonalizm w obsłudze gości. Polska może być z niego dumna!

Drugie miejsce w konkursie zdobył Elias Abou Jaoude z hotelu Jumeirah Al Qasr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W konkursie wzięło udział 17 reprezentantów z Europy, Azji, Afryki Północnej, Australii oraz Bliskiego Wschodu. Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszywszy nazwany “back office” polegał na zadaniach związanych z pracą na tzw. zapleczu, a zadania polegały m.in. na:
– wyliczeniu wskaźników takich jak ADR / OCC / RevPar
– odpisaniu na skargę gościa hotelowego
– odpisanie na prośby rezerwacji “wymagającego” klienta – wraz z sugestiami miejsc wartych zobaczenia oraz zaplanowaniem pobytu gościa

Etap drugi związany był tradycyjnie z odegraniem sceny sytuacyjnej, która trwała 10 minut, gdzie oceniano między innymi:
– body language
– empatię
– pracę pod presją czasu i gości
– kreatywność
– wiedzę
– elokwencję

Całość konkursu była oceniana przez międzynarodowe jury, które składało się z fachowców branżowych – wykładowców wyższych uczelni hotelarskich w Szwajcarii, dyrektorów różnych pionów hotelowych hoteli luksusowych, właścicieli firm doradczych z zakresu obsługi w hotelarstwie.

Krzysztof jest absolwentem trójmiejskiego technikum hotelarskiego, a konkurs tworzony przez AICR Amicale Internationale des Chefs de Réception był jego marzeniem od pewnego czasu – nieograniczone pokłady uśmiechu, znajomości branżowe, zagłębienie się w nowinkach ze świata hotelarstwa, podniesienie kwalifikacji zawodowych i możliwość zaskoczenia Gościa przy ladzie recepcyjnej nietuzinkowymi, nowo poznanymi ideami – to wszystko daje każdy event prowadzony w tematyce „obsługi Gości hotelowych” i tego oczekuje od Best World Receptionist Contest. Jest to konkurs, który w jego oczach to kolokwialne „TOP of the TOP”.

Kolejny konkurs na najlepszego recepcjonistę Świata już za rok w miejscu szczególnym, bo na Lazurowym Wybrzeżu – miejscu powstania AICR International, natomiast wybór reprezentanta Polski jak i konkurs krajowy odbędzie się ostatnim kwartale 2023 – mówi Marcin Gałązka prezes Polskiej sekcji AICR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.