Jakie kierunki wybierają Polacy na Wielkanoc?

0
793

Polacy chętnie organizują wyjazdy krajowe i zagraniczne podczas np. długich weekendów, kiedy wystarczy dobrać kilka dni urlopu. To samo tyczy się Wielkanocy. Coraz więcej z nas decyduje się na spędzenie świąt poza domem. Jakie kierunki wybieramy zarówno na świecie jak i w Polsce?

Idealny czas na szybki City Break
Wielkanoc w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia zawsze wypada w niedzielę i poniedziałek. Mamy więc tu okazję na przedłużony weekend.

– Weekend wielkanocny to dobry czas na tzw. City Break zarówno w Polsce ale także zagranicą. Szczególnie warto wtedy udać się do głównych miast Europy, takich jak Paryż, Lizbona, Porto, Berlin. Polecam także włoskie destynacje, np. Mediolan, Rzym, gdzie same spędzenie świąt będzie dla nas ciekawe, tam każdy region ma swoje tradycje. Warto zajrzeć również do Hiszpani np. Barcelony. Wiosna to idealny czas na zwiedzanie tego typu miast, bo pogoda jest sprzyjająca. Nie ma jeszcze upałów, a jest o wiele cieplej niż w naszym kraju. Biura podróży mają specjalne oferty na Wielkanoc już od wielu sezonów. Jest to więc sprawdzony i lubiany trend – mówi Tomasz Kunstler, ekspert branży hotelarskiej i właściciel Aspen Prime Bike&Ski Resort.

Gdzie udać się w Polsce – coś dla tradycjonalistów
Wielkanoc coraz częściej można spędzić także w wielu polskich hotelach. Modne są już nie tylko uwielbiane przez Polaków góry ale także inne regiony, chociażby morze na czele z Trójmiastem, ale także mniej oczywiste miejscowości, położone w pięknym otoczeniu lasów czy jezior.

Wyjazd do hotelu w Polsce to dobra opcja dla rodzin z dziećmi, ale oczywiście nie tylko. Na pewno mamy tu połączenie odpoczynku z tradycyjnymi obchodami, gdyż hotele mają na tę okazję specjalne pakiety. Nie musimy się o nic martwić, możemy postawić na relaks i czas spędzony z rodziną. My w Aspen Prime Bike&Ski Resport w Podlesiu przygotowaliśmy takie atrakcje jak uroczyste śniadanie wielkanocne, lany poniedziałek w strefie basenowej, malowanie pisanek zarówno dla dzieci i dorosłych, szukanie zajączka i prezentów, koszyczek wielkanocny. Do tego oczywiście dochodzi standardowa oferta pobytowa z pakietem powitalnym i dostępem do SPA, masaży, siłowni, sauny. Taki świąteczny weekend stal się popularną opcją, bo goście szukają okazji do odpoczynku od codzienności. Wiosną łatwiej spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Obserwuję także tendencję, że wyjazd na Wielkanoc jest bardziej akceptowany w społeczeństwie niż na Boże Narodzenie, które wciąż kojarzy nam się mocno ze spędzaniem tych dni w domu z rodziną. Zauważalne jest, że Polacy się przełamują i zaczynają organizować wyjazdy podczas obu świąt. Trend ten na pewno będzie rosnący – tłumaczy Tomasz Kunstler.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.