Jak w Excelu wyróżnić weekendy w zestawieniu różnych dat? [video]

0
941

Tomasz Kałuża zaprasza hotelarzy, ale nie tylko, na kolejny odcinek ExceloveWtorki. Tym razem podpowiada jak w Excelu wyróżnić weekendy w zestawieniu różnych dat.

Wykonując obliczenia w Excelu możemy otrzymać wyniki, które zwyczajnie odczytamy z konkretnych komórek. Trudno jednak będzie nam zauważyć pewne trendy patrząc wyłącznie na suche liczby. Dlatego często przedstawiamy dane na wykresach, ale to tylko jeden ze sposobów na wyróżnienie danych, które oferuje nam Excel. Szczególnie pomocna, a już napewno dla typowych wzrokowców będzie funkcja formatowania warunkowego oraz bardziej zaawansowana opcja formatowania niestandardowego. W tym odcinku pokazuję jak w łatwy sposób wyróżnić weekendy w dowolnym zakresie dat. Nie bez powodu wybrałem taki przykład bo to właśnie Sobota bądź Niedziela bywają dla hotelarzy bardzo newralgiczne.

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.