Jak skutecznie dezynfekować pościel?

0
2663
Niebezpieczne bakterie i roztocza gromadzą się prawie wszędzie – kuchenny blat, umywalka w łazience, klamki, telefony i wiele innych, nawet mniej oczywistych miejsc. Groźne dla zdrowia roztocza uwielbiają także łóżka, a w szczególności pościel. Skąd się biorą bakterie na poduszkach, kołdrach i prześcieradłach, a przede wszystkim jak się ich pozbyć?

Jak pokazują liczne badania, ogromna ilość roztoczy obecna jest w pościelach w naszych domach. Wyobraźmy sobie, jak dużo będzie ich w miejscach, w których przebywa duża liczba ludzi, np. hotele, pensjonaty, szpitale, czy domy opieki.

Źródłem bakterii są wydzielane przez człowieka płyny. Kiedy w nocy śpimy, oddajemy nawet litr płynów przez oddech i skórę. Wszystko to wsiąka bezpośrednio w poszewki pościeli. Pot składa się nie tylko z wody, mocznika i tłuszczów, ale przede wszystkim jest źródłem szkodliwych bakterii. Najbardziej niebezpieczne bakterie to te pochodzące z jamy ustnej, bakterie kałowe oraz skórne. Zdecydowanie najwięcej roztoczy znajdziemy na poduszce. Można to porównać do gąbek, na których znajduje się niezliczona ilość szkodliwych mikroorganizmów. Poduszka idealnie chłonie wydzielane w nocy płyny. Odchody z bakterii, a także grzyby – wszystko to zlokalizowane jest niestety w pościeli.Jak skutecznie dezynfekować pościel?

Ze względu na dużą liczbę podopiecznych, w ośrodkach takich jak domy opieki proces dezynfekcji musi być prowadzony na najwyższym poziomie, zgodnie z procedurami. Nieustannie słyszymy przecież o przypadkach zbiorowych zatruć bakteriami, np. E-coli, Legionellą czy Clostridium. W tego typu miejscach do mycia pościeli powinny być wykorzystywane jak najsilniejsze środki chemiczne.

Pościel powinna być zmieniana maksymalnie co tydzień, a nawet częściej. W domach opieki często dochodzi do mocnych zabrudzeń np. jedzeniem i napojami, moczem, krwią – w takich przypadkach należy od razu wymienić pościel, a brudną uprać, wykorzystując najsilniejsze środki bakteriobójcze, do których należy chociażby Omo Proffesional Laundry Detergent Hygiene z linii Pro Formula by Diversey. Co o produkcie sądzi Pani Marzena, opiekunka jednego z krakowskich domów opieki?

„Produkt ten doskonale, bo trwale usunie zżółkniętą, przepoconą i pokrytą groźnymi bakteriami pościel. Co ważne, proszek ten idealnie sprawdza się do prania białych bawełnianych tkanin. Struktura materiału nie ulega zniszczeniu, dzięki czemu pościel pozostaje na długo miękka i puszysta. Każda plama bez problemu schodzi.”

W trosce o dobro podopiecznych warto zatem zadbać także o skuteczną dezynfekcję, dzięki wyjątkowo silnemu produktowi Omo Hygiene. Nie pozwólmy, aby w wyniku nagromadzenia groźnych bakterii podopieczni chorowali na astmę, alergię i inne przykre dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.