Jak otworzyć lodziarnię?

0
1710

Sezon letni to dla branży lodziarni najlepszy okres i czas na zarabianie. Zapytaliśmy specjalistów sprzedających m.in. sprzęt do produkcji lodów, o tegoroczne trendy, jak skomplikowane jest uruchomienie własnej produkcji oraz czy to biznes zarezerwowany tylko dla specjalistycznych punktów sprzedaży.

Na pytania odpowiada Wojciech Szelągowski, Regional Sales Manager, Best CS

Jakie produkty będą się sezonie letnim sprzedawały najlepiej?
Od kliku sezonów widzimy coraz większe zainteresowanie konsumentów lodami rzemieślniczymi i spodziewamy się, że w kolejnych latach ten trend się utrzyma. W każdym większym mieście spotykamy się już z lodziarniami sygnującymi się hasłem „Lody Rzemieślnicze”. Konsumentów ciągnie do tego ze względu na często tradycyjne i wieloletnie ulokowanie tych lodziarni w lokalnych społecznościach, wspomnienie dawnych smaków, ale też coraz częściej poszukiwanie nowych wcześniej nieznanych smaków. Ważnym aspektem z punktu widzenia klienta końcowego jest też sama jakość podawanego produktu. Od lodów rzemieślniczych oczekujemy prostych i w pełni naturalnych składników.

Tutaj znajdziecie ciekawe receptury!

W jakie maszyny powinni inwestować przedsiębiorcy, którzy myślą o wprowadzeniu do swojej oferty lodów?
Ważnym aspektem na jaki powinien zwrócić uwagę inwestor jest jakość urządzeń na jakich będzie pracował. Lody to biznes sezonowy i nie można w nim sobie pozwolić na półśrodki, bo klienci od nas uciekną do konkurencji. Aby rozpocząć produkcję lodów potrzebujemy tak naprawdę mroźni, frezera, pasteryzatora i dużego miksera. Każde z tych urządzeń wpływa na jakość naszego produktu – lodów. Jako Best CS oferujemy wsparcie w tym zakresie zarówno dla początkujących inwestorów, którzy potrzebują pomocy przy układaniu receptur czy doboru urządzeń. Nasi technolodzy są obecni przy instalacji i pomagają stworzyć lody od samego początku. Bardziej doświadczeni producenci lodów zwrócą uwagę na jakość urządzeń i serwis – jego profesjonalizm i czas reakcji. W Polsce mamy stosunkowo krótki sezon, który wymaga od producentów lodów rzemieślniczych maksymalizacji produkcji w krótkim czasie. Niedziałające urządzenie i brak szybkiej reakcji na serwis nie pomoże w osiągnieciu tego celu. W naszym wypadku nie jest to problemem. Dysponujemy całodobowym serwisem na terenie całego kraju, który jest w stanie dotrzeć do każdego klienta w czasie krótszym niż 24 godziny i pomóc rozwiązać problem czy usterkę. O jakość nigdy nie będę się obawiał przy wykorzystaniu urządzeń marki Bovo. Włosi od wielu lat proponują branży jedne z najlepszych i najbardziej trwałych urządzeń do produkcji lodów w małej manufakturze jak i potężnych laboratoriach centralnych.

Czy produkcja i sprzedaż lodów rzemieślniczych jest zarezerwowana tylko dla typowych lodziarni, budek z lodami itp.?
Właśnie nie! Jak wspominałem wcześniej do produkcji lodów potrzebujemy tylko kilku urządzeń i stosunkowo niedużej przestrzeni. Naturalnie jeśli chcemy zmaksymalizować produkcję nasze laboratorium musi być dużo większe, ale tutaj również wyciągamy pomocną dłoń do inwestorów i przy wsparciu naszego działu projektowego pomagamy dostosować przestrzeń do wymogów Inspekcji Sanitarnej jak i wymagań dotyczących ergonomii pracy. Pomagamy również wyposażyć te pomieszczenia, a końcowy inwestor ma komfort jednego numeru telefonu, pod który dzwoni w sytuacji awaryjnej. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie automatów do lodów włoskich w których każdy z nas może szybko i z gotowych półproduktów przygotować swoje własne lody sprzedawane w kawiarni, na molo czy hotelowym lobby z wykorzystaniem urządzenia samoobsługowego z czytnikiem płatności. Mniejsze rozwiązania tego typu trafiają również do profesjonalnych kuchni w uznanych restauracjach, a doświadczeni szefowie samodzielnie przygotowują bazę i codziennie zaskakują swoich gości lodami lub przystawkami na bazie lodów. Okazuje się, że dzieci lubią szpinak jeśli podamy go w formie lodów z wafelkiem i ładnie przystroimy.

Czy maszyny do lodów to urządzenia sezonowe?

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze urządzeń i rozwiązań dla Twojego biznesu zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na www.best-cs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.