SkillsPoland 2022 – druga edycja największego branżowego konkursu w Polsce

0
211
Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

W dniach 23-25 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu EuroSkills.

Polscy widzowie już niedługo będą mogli lepiej poznać konkurs EuroSkills. Najbliższy konkurs po raz pierwszy zagości w Polsce we wrześniu 2023.

SkillsPoland to największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. W ciągu 3 dni zmierzą się zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowym finale EuroSkills 2023. SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku na gdańskich wydarzeniu, zobaczymy, aż 22 konkurencje, w tym m.in. gotowanie, obsługa gości hotelowych, piekarstwo czy serwis restauracyjny.

Reklama
Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

Podczas konkursu wystąpi ponad 200 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni) a oceniać ich będzie 100 sędziów z Polski i zagranicy. Liczymy, że wydarzenie odwiedzi ponad 25 tysięcy widzów.

SkillsPoland to niepowtarzalna okazja dla odwiedzających na spróbowanie swoich sił w kilkunastu strefach „try a skill”, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji. Wydarzenie uświetni panel dyskusyjny z przedstawicielami nauki, biznesu i instytucji publicznych.

Wyłącznym organizatorem wydarzenie jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o., Gospodarzem SkillsPoland 2022 jest Miasto Gdańsk, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerem strategicznym wydarzenia została Fundacja Empiria i Wiedza.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, które do 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. Rekrutacja rozpocznie się już we wrześniu.

Czym jest EuroSkills?
EuroSkills to największe w Europie zawody umiejętności branżowych. Rywalizacja toczy się w ponad 50 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland i wydarzeniu SkillsPoland 2022: https://worldskillspoland.org.pl/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!