Hotele SPA w zabytkach – relaks i historia w jednym

0
188
Pałace, zamki, dwory kryją w sobie wiele tajemnic. Dziś mnóstwo z nich przywrócono do dawnej świetności. W ostatnich latach można zaobserwować trend odnawiania zabytkowych obiektów i przekształcania ich w luksusowe hotele. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne, miejsca z ciekawą historią i pięknym otoczeniem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z miejsc, które zapisały się na kartach historii Polski, jest kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckich Chlewiskach – dziś urokliwy Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****.

Niezapomnianym przeżyciem jest spędzenie kilku dni w tej dawnej posiadłości szlacheckiej, jednej z najstarszych na ziemiach polskich, z historią sięgającą XII wieku, która przez lata była ośrodkiem rozwoju patriotyzmu i ruchów narodowościowych. Rezydencję na przestrzeni wieków zamieszkiwały rody: Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów. Na historyczny kompleks hotelowy składają się: Pałac Odrowążów, zabytkowa Stajnia Platera z 1886 roku utrzymana w dworskim stylu z klimatycznymi hotelem i restauracją oraz Biowitalne SPA w Termach Zamkowych. Na jego terenie znajduje się kilkanaście historycznych obiektów, m.in.: XV-wieczna studnia Dobiesława na dziedzińcu, baszta z XVIII w., przypałacowe kapliczki Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka Odrowąża, który jako jedyny Polak w historii może poszczycić się posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. A wszystko to w otoczeniu w starannie utrzymanego, 10-hektarowego parku krajobrazowego z 300-letnim starodrzewem i niezwykłymi pomnikami przyrody, który  należy do najcenniejszych zabytkowych parków w Polsce wpisanych na listę dziedzictwa narodowego.

Reklama

Na terenie parku znajdują się dwa malownicze stawy, urokliwa architektura ogrodowa i romantyczne zakątki oraz stara lodownia i przypałacowe piwniczki. W jednej z nich czeka na turystów ciekawych dawnych czasów wystawa „Z dziejów przodków sprzętów kilka”, w innej – tajemnicza komnata z opowieściami z krypty. Rozległy park w Chlewiskach skrywa także Witalną Wioskę® SPA z rytuałami zdrowia pod gołym niebem i Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, spiralą energetyczną, Piramidą Horusa i Ogród Zen. Wysoka energetyka tych miejsc sprawia, że kompleks jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności. Park można poznawać poprzez specjalnie wytyczone ścieżki: medytacji – idealną dla ćwiczeń runicznych; przyrodniczą – biegnącą koło rzadkich okazów drzew i historyczną, która obejmuje wszystkie zabytkowe obiekty posiadłości Odrowążów. Można tu też czerpać z energię drzew lub delektować się śpiewem ptaków, dla których ten czarowny park stał się domem. Własna stajnia koni zapewnia aktywnym gościom zajęcia hippiki i możliwość zwiedzania okolicy konno. Warto zobaczyć m. in. Chlewiska, Szydłowiec i Orońsko z ich zabytkami, Rezerwat Geologiczny Niekłań, Bałtowski Park Jurajski czy Krzemionki Opatowskie.

Kompleks hotelowy położony jest w urzekająco pięknej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu. Cisza, świeże powietrze i bliskość nieskażonej przemysłem przyrody, sprzyja relaksowi i regeneracji sił. Do tego klimatyczny hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom, Biowitalne SPA z autorskim programem odmładzającym Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia® pobudzającym naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji, oryginalne terapie w Gabinetach Bioodnowy, bezchlorowy basen, seanse w płótnach w Łaźniach Rzymskich, koncerty na gongi i misy tybetańskie, kąpiele ofuro…

A także restauracja serwująca tradycyjną polską kuchnię oraz dania wegańskie i według zdrowej Diety Życia. Mnogość i różnorodność atrakcji w Manor House sprawia, że można spędzić tu ciekawy urlop w bliskości natury korzystając z jej licznych dobrodziejstw i poczuć ducha historii.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.