Hotele SPA w zabytkach – relaks i historia w jednym

0
1190
Pałace, zamki, dwory kryją w sobie wiele tajemnic. Dziś mnóstwo z nich przywrócono do dawnej świetności. W ostatnich latach można zaobserwować trend odnawiania zabytkowych obiektów i przekształcania ich w luksusowe hotele. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne, miejsca z ciekawą historią i pięknym otoczeniem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z miejsc, które zapisały się na kartach historii Polski, jest kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckich Chlewiskach – dziś urokliwy Hotel Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****.

Niezapomnianym przeżyciem jest spędzenie kilku dni w tej dawnej posiadłości szlacheckiej, jednej z najstarszych na ziemiach polskich, z historią sięgającą XII wieku, która przez lata była ośrodkiem rozwoju patriotyzmu i ruchów narodowościowych. Rezydencję na przestrzeni wieków zamieszkiwały rody: Odrowążów, Chlewickich, Potkańskich, Sołtyków i Platerów. Na historyczny kompleks hotelowy składają się: Pałac Odrowążów, zabytkowa Stajnia Platera z 1886 roku utrzymana w dworskim stylu z klimatycznymi hotelem i restauracją oraz Biowitalne SPA w Termach Zamkowych. Na jego terenie znajduje się kilkanaście historycznych obiektów, m.in.: XV-wieczna studnia Dobiesława na dziedzińcu, baszta z XVIII w., przypałacowe kapliczki Bożej Rodzicielki i Świętego Jacka Odrowąża, który jako jedyny Polak w historii może poszczycić się posągiem na placu przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. A wszystko to w otoczeniu w starannie utrzymanego, 10-hektarowego parku krajobrazowego z 300-letnim starodrzewem i niezwykłymi pomnikami przyrody, który  należy do najcenniejszych zabytkowych parków w Polsce wpisanych na listę dziedzictwa narodowego.

Na terenie parku znajdują się dwa malownicze stawy, urokliwa architektura ogrodowa i romantyczne zakątki oraz stara lodownia i przypałacowe piwniczki. W jednej z nich czeka na turystów ciekawych dawnych czasów wystawa „Z dziejów przodków sprzętów kilka”, w innej – tajemnicza komnata z opowieściami z krypty. Rozległy park w Chlewiskach skrywa także Witalną Wioskę® SPA z rytuałami zdrowia pod gołym niebem i Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, spiralą energetyczną, Piramidą Horusa i Ogród Zen. Wysoka energetyka tych miejsc sprawia, że kompleks jest nazywany Polskim Centrum Biowitalności. Park można poznawać poprzez specjalnie wytyczone ścieżki: medytacji – idealną dla ćwiczeń runicznych; przyrodniczą – biegnącą koło rzadkich okazów drzew i historyczną, która obejmuje wszystkie zabytkowe obiekty posiadłości Odrowążów. Można tu też czerpać z energię drzew lub delektować się śpiewem ptaków, dla których ten czarowny park stał się domem. Własna stajnia koni zapewnia aktywnym gościom zajęcia hippiki i możliwość zwiedzania okolicy konno. Warto zobaczyć m. in. Chlewiska, Szydłowiec i Orońsko z ich zabytkami, Rezerwat Geologiczny Niekłań, Bałtowski Park Jurajski czy Krzemionki Opatowskie.

Kompleks hotelowy położony jest w urzekająco pięknej okolicy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i pośpiechu. Cisza, świeże powietrze i bliskość nieskażonej przemysłem przyrody, sprzyja relaksowi i regeneracji sił. Do tego klimatyczny hotel dla dorosłych, przyjazny weganom i alergikom, Biowitalne SPA z autorskim programem odmładzającym Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia® pobudzającym naturalną zdolność organizmu do autoregeneracji, oryginalne terapie w Gabinetach Bioodnowy, bezchlorowy basen, seanse w płótnach w Łaźniach Rzymskich, koncerty na gongi i misy tybetańskie, kąpiele ofuro…

A także restauracja serwująca tradycyjną polską kuchnię oraz dania wegańskie i według zdrowej Diety Życia. Mnogość i różnorodność atrakcji w Manor House sprawia, że można spędzić tu ciekawy urlop w bliskości natury korzystając z jej licznych dobrodziejstw i poczuć ducha historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.