Nowy hotel w centrum Warszawy. Wykonawcą generalnym – spółka STARBAG

0
1027
Fot. Materiały prasowe Strabag Real Estate

Na miejscu nieczynnego Artrium International znajdującego się u zbiegu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II w Warszawie, powstanie nowa inwestycja. W planach jest budowa kompleksu biurowo-hotelowego Upper-One, który ma zostać oddany do użytku w 2026 roku. Wykonawcą generalnym tej realizacji jest deweloper STARBAG.

Z podanych dotychczas informacji, wiadomo, że projekt zakłada powstanie 34-kondygnacyjnego biurowca i 17-kondygnacyjnego hotelu. Pozwolenie na rozbiórkę Atrium i budowę nowej inwestycji już jest. Prace mają ruszyć w I kwartale 2023 roku.

Stary biurowiec nie sprostał próbie czasu, a rozwoju gospodarczego miasta nie da się zatrzymać. Rozpoczynamy zatem nowy etap w historii tej lokalizacji, który nazwaliśmy Upper One. Naszą ambicją jest, aby odpowiedzieć na niewykorzystany dotąd potencjał działki oraz rosnącą w Warszawie aktywność najemców. Wierzymy, że wysoki na 131,5 m biurowiec, pierwszy w kraju wyposażony w system geotermii oraz wiele rozwiązań proekologicznych, zdefiniuje nowy standard miejsca pracy i wyznaczy trendy dla branży nieruchomości na kolejne lata – mówi Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki STARBAG Real Estate w Polsce.

W przyszłym roku okaże się pod jaką marką działać będzie hotel. Na razie wiadomo, że ma oferować gościom około 300 pokoi. Biurowiec Upper One według projektu polskiej pracowni Medusa Group, ma łączyć zaawansowane technologie budynkowe i nowoczesną architekturę. Będzie się to przejawiać m.in. w asymetrycznej, świetlnej fasadzie i przeszklonych windach. W projekcie oprócz 34 kondygnacji nadziemnych, o których była mowa, przewiduje się też 5 podziemnych. Na najwyższych konsygnacjach będzie możliwość korzystania z tarasów zewnętrznych . Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, ma ich być około 220 (w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych).

Upper One będzie charakteryzował się wykorzystywaniem systemów geotermii w ogrzewaniu i chłodzeniu budynku. Oprócz tego, komfort użytkowania gwarantować ma jonizacja powietrza i nawilżacze adiabatyczne. Nowa inwestycja zakłada także powstanie zielonej strefy odpoczynku oraz amfiteatru na patio. Ma być to miejsce zarówno do odpoczynku i relaksu, jak i organizacji wydarzeń kulturalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.