Czołowa amerykańska spółka przejęła First Data Corp

0
1012
Dzięki ostatniej fuzji powstanie gigant na rynku płatniczym. Fiserv przejął firmę obsługującą płatności First Data Corp i dzięki temu ich przychody zwiększą się o kilka milionów dolarów rocznie.

Fiserv to czołowe amerykańskie przedsiębiorstwo operujące w sektorze technologii dla usług finansowych. W połowie stycznia firma z siedzibą w Brookfield nabyła spółkę obsługującą płatności – First Data Corp – za 22 mld $. Połączenie tych dwóch podmiotów ma przynieść przedsiębiorstwu zarządzanemu przez Jeffa Yabuki zysk rzędu 900 mln $ w ciągu 5 lat.

Zdaniem nabywcy wartość First Data Corp od 2015 roku, czyli od kiedy spółka weszła na rynek, była niedoszacowana. Fiserv oferuje 22,74$ za jedną akcję First Data, co oznacza wzrost o prawie 30% w porównaniu do giełdowej wyceny. Fiserv przyglądał się również innym markom istniejącym na rynku, jednak First Data okazała się najlepsza do akwizycji.

Technologia i sprzęt marki First Data są używane do transakcji kartami w ponad 6 mln sklepów, bankomatów oraz platform internetowych na świecie. Firma ta jest również jednym z największych operatorów terminali płatniczych w naszym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.