Polacy planują wyjazdy. Wzrasta liczba zapytań o noclegi

0
782

Wznowienie działalności noclegowej to dobra wiadomość nie tylko dla właścicieli obiektów. Również turyści z niecierpliwością czekali na wyznaczenie tej daty. Wkrótce po jej ogłoszeniu zaczęła wzrastać liczba zapytań o noclegi, co jasno świadczy o tym, że Polacy planują wyjazdy.

Od 4 maja 2020 r. właściciele obiektów noclegowych ponownie mogą je udostępniać turystom na zasadzie najmu krótkoterminowego. Panujące obostrzenia dały się mocno we znaki zarówno branży, jak i Polakom. Ograniczenia obowiązywały przez wiele tygodni, nic więc dziwnego, że wiele osób wykorzystało ten czas, by zaplanować wyjazd. Kiedy rząd dał zielone światło, przyszła kolej na zrealizowanie tych zamierzeń – podaje Nocowanie.pl.

Liczba zapytań o nocleg przyśpieszyła zaraz po zakończeniu konferencji prasowej, na której ogłoszono datę wznowienia działalności noclegowej. Było ich najwięcej od początku marca, czyli od momentu wprowadzenia obostrzeń. Większość dotyczyła okresu wakacyjnego, co jasno pokazuje, że wszyscy są już zmęczeni przebywaniem w izolacji i chcieliby zmienić otoczenie.

Mimo obecnej sytuacji, Polacy chcą wyjeżdżać, zmienia się jedynie preferowany kierunek oraz rodzaj noclegów. Teraz największym wzięciem cieszą się kameralne obiekty, do łask wracają gospodarstwa agroturystyczne, a oprócz tego wciąż popularne domki letniskowe oraz kwatery i pokoje. Są to miejsca, które nie mogą przyjmować wielu gości lub są w stanie zapewnić odpowiednią izolację od innych turystów. Osoby planujące wyjazd do kurortów najczęściej interesują się apartamentami, gdzie do ich dyspozycji jest dobrze wyposażone mieszkanie bez innych lokatorów.

W tej chwili wielu turystów skupia się na miejscach, które nie są tak oblegane jak najbardziej znane nadmorskie kurorty. Owszem, planują wakacje nad Bałtykiem, jednak starają się wybierać spokojniejsze lokalizacje, których wbrew pozorom nie brakuje. Na pewno spora część Polaków wyruszy w góry, co można założyć, obserwując ruch na otwartych szlakach w Tatrach, więc teraz jest ostatni moment na znalezienie odpowiedniej oferty noclegowej.

Właściciele obiektów są przygotowani na przyjęcie turystów

Również właściciele obiektów noclegowych z nadzieją patrzą w przyszłość. Obserwujemy wśród nich dużą aktywność, gdyż dowiadują się, w jaki sposób przygotować się na przyjmowanie gości i jakich zasad przestrzegać, by zapewnić bezpieczeństwo nie tylko im, ale także pracownikom i sobie.

Źródło: Materiały Prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.