#ExceloveWtorki – ilość oraz wartość rezerwacji w hotelu na jednym wykresie [VIDEO]

0
414

Przedstawienie danych na wykresie do jedna z podstawowych funkcji oferowanych przez Excela. Jednocześnie powinna stanowić „must-have” w zakresie umiejętności każdego, kto choć raz próbował lub zamierza analizować dane z użyciem tego programu. Nie wspominając o wzrokowcach, którym czyste liczby nie mówią zbyt wiele.

Sprawa jednak komplikuje się kiedy na jednym wykresie musimy przedstawić 2 różne serie danych w zupełnie różnej skali. Dobry przykład to ilość oraz wartość rezerwacji. Pierwsza seria będzie co najwyżej w setkach, natomiast druga zdecydowanie w tysiącach. Niemożliwe jest aby obie te wielkości odnieść tylko do jednej osi i wciąż zachować czytelność wykresu. Z pomocą przychodzi wykres typu kombi. W skrócie, pozwala on na stworzenie dodatkowej, niezależnej osi do której możemy odnieść wybraną serie i w ten sposób uczynić wykres możliwy do analizy i dalszej interpretacji.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.