Rekordowe wskaźniki ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina

0
925
Od początku roku do końca października stołeczne Lotnisko Chopina obsłużyło już przeszło 15,3 mln pasażerów. Stanowi to znaczny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

Jak podaje zarząd największego polskiego aeroportu, dotychczas obsłużono już łącznie 15,3 mln pasażerów, a z połączeń międzynarodowych skorzystało około 13,8 mln. W samym październiku z usług warszawskiego lotniska skorzystało blisko 1,6 mln pasażerów, co stanowi 9-procentowy postęp względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Obecne wyniki są zatem pod wieloma względami rekordowe (ogółem 13,1% pasażerów więcej niż w pierwszych trzech kwartałach 2017).

Do tegorocznego wzrostu podróżujących z Lotniska Chopina przyczyni się także otwarcie nowych destynacji, które zostały uruchomione przez linie lotnicze EasyJet. Brytyjski przewoźnik rozpoczął bowiem loty z Warszawy do Londynu, Berlina, Bazylei oraz Genewy.

„Od 28 października 2018 r. Qatar Airways zmienił wykorzystywany dotychczas na wieczornych połączeniach średniej wielkości samolot A320 na większy i nowocześniejszy Boeing 787 Dreamliner, jednocześnie dodając trzecią rotację dziennie w poniedziałki i piątki obsługiwaną przez Airbus A330, co zwiększa liczbę lotów na trasie z Warszawy do Dausze do 16. w tygodniu” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.