Dziś posiedzenie Rządu w sprawie obostrzeń

0
1437

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował, że dziś o godz. 10:00 spotyka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który będzie omawiał dane epidemiczne i podejmie decyzje na temat dalszych obostrzeń.

Piotr Müller, rzecznik rządu dla Polskiego Radia
„Dzisiaj o godz. 10 odbędzie się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i tam będą omówione najnowsze dane epidemiczne i na tej podstawie podjęte decyzje.”

Rzecznik dodał, że najprawdopodobniej zostaną utrzymane obecnie obowiązujące restrykcje. Wskazał także, że dużym problemem jest nieprzestrzeganie zasad przez społeczeństwo, co może skutkować wzmożeniem kontroli. Natomiast wiele źródeł wskazuje, że brana jest pod uwagę opcja zaostrzająca obostrzenia w pewnych aspektach.

Mówi się także o tym, że surowsze restrykcje mogą dotyczyć galerii handlowych i supermarketów. Niestety wspomina się również o gastronomii i hotelach. Trwa także w rządzie burzliwa dyskusja na temat powrotu uczniów do szkół.

Po dzisiejszym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, może się okazać, że zwołana zostanie konferencja w celu zakomunikowania zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.