Dostawy z własnymi czy zewnętrznymi kurierami – co się bardziej opłaca?

0
814
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Zamówienia z dostawą cieszą się coraz większą popularnością. Wielu restauratorów zanim zdecyduje się na taki krok, zastanawia się nad tym, czy bardziej korzystny jest wybór firmy zewnętrznej czy może swoich dostawców? Sprawdź jakie korzyści płyną z jednej i drugiej opcji oraz które rozwiązanie będzie idealne dla Ciebie.

Wady i zalety posiadania własnych dostawców
Prywatni kurierzy to popularne rozwiązanie, zwłaszcza gdy realizujesz wiele zamówień na dowóz. Jakie są tego pozytywne strony? Przede wszystkim elastyczność, ponieważ to Ty decydujesz kto u Ciebie pracuje. Taki wybór to także świetne działanie marketingowe – stawiając na swoich dostawców zwiększysz bezpośredni kontakt klientów z kurierami oraz zareklamujesz firmę dzięki firmowym pojazdom czy ubraniom. Warto dodać, że zatrudniony kierowca pracuje w takim przypadku tylko dla Twojej restauracji, więc może w pełni oddać się wszystkim obowiązkom u Ciebie.

Mimo wielu zalet, zatrudnianie kierowców posiada również negatywne strony. Taka opcja to szereg rozwiązań logistycznych. Musisz pamiętać o dokładnym harmonogramie pracy i uwzględnić w nim godziny największego zapotrzebowania tak, by wszystkie zamówienia mogły dotrzeć na czas i bez zbędnych opóźnień. W dodatku, współpraca z własnymi dostawcami wiąże się z większymi kosztami, jak posiadanie własnego pojazdu, jego ubezpieczenie czy naprawa przy ewentualnych stłuczkach. Posiadając własnych kierowców, w sytuacji nieregularnej ilości dostaw, nie jesteś w stanie w pełni wykorzystać ich potencjału. Rośnie także ryzyko nagłych nieobecności lub zwolnień – nie zawsze będziesz w stanie zorganizować zastępstwo, a to powoduje brak rąk do pracy i prowadzi do zwiększenia czasu oczekiwania na zamówienia oraz ogólnych strat w lokalu.

Realizuj dostawy z aplikacją dla kierowców
Wybierając dostawy z własnymi kurierami, warto wykorzystywać dostępne narzędzia. Jednym z nich jest aplikacja dla kierowców. Dzięki niej będziesz mógł śledzić lokalizację swoich dostawców oraz to, co dzieje się z zamówieniami. Poza tym szybciej rozliczysz swoich kurierów na podstawie przepracowanych godzin, odbytych kursów czy zrealizowanych dostaw. Aplikacja ułatwi pracę także Twoim kurierom. System wyznaczy dokładną i najszybszą trasę do miejsca dostarczenia zamówienia, dzięki czemu kierowcy jeszcze szybciej dotrą pod wskazany przez konsumentów adres.Pamiętaj, że nie wszystkie sytuacje na trasie da się przewidzieć. Dzięki aplikacji dla kierowców szybko poinformujesz swoich klientów o możliwych opóźnieniach.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Masz w planach pracę z zewnętrzną firmą przewozową? Sprawdź czy to dobry wybór
Wybór kurierów zewnętrznych to ostatnio popularny ruch wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących dowozy. Współpraca z firmą kurierską to przede wszystkim duża oszczędność czasu i pieniędzy, bo w przypadku tego rozwiązania płacisz tylko za zrealizowane dostawy. Nie musisz też martwić się ustalaniem harmonogramów czy zapewnieniem odpowiedniej liczby pracowników. Dzięki dostawcom zewnętrznym możesz skupić się właściwie na jednym – przygotowaniu dań – a całą logistyką zajmie się firma, której zlecisz realizację swoich dostaw.

Jednym z minusów współpracy z firmą kurierską może być ograniczony dostęp tego typu firm w mniejszych miejscowościach, dlatego zanim zdecydujesz się na taki krok, sprawdź jak wygląda sytuacja w obszarze Twojej firmy.

Postaw na integrację z firmami kurierskimi
Decydując się na współpracę z firmą kurierską, warto postawić na integracje, którą umożliwia system GoHub. Dzięki nim wszystkie napływające zamówienia możesz odbierać automatycznie na swoim POS i od razu przypisywać do nich zewnętrznych dostawców. Takie rozwiązanie znacznie skraca czas i pozwala efektywniej realizować wszystkie dostawy.

System dostarczy Ci także wiele przydatnych raportów, dzięki którym dowiesz się ile dostaw realizujesz, gdzie klienci zamawiają najchętniej i co szczególnie cieszy się popularnością w zamówieniach online. Jeśli posiadasz także prywatnych dostawców możesz porównywać stawki za kilometr własnych i zewnętrznych kierowców, co pozwoli Ci wybrać opcję najkorzystniejszą finansowo.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Które rozwiązanie wybrać?
Wybór sposobu realizacji dostaw zależy od potrzeb Twojej restauracji. Pamiętaj, aby przed ostateczną decyzję precyzyjnie przeanalizować wszystkie możliwe aspekty, które w pozytywny lub negatywny sposób wpłyną na poziom sprzedaży. Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach dla gastronomii dowiesz się, odwiedzając GoPOS.

Fot.: Materiały prasowe GoPOSZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.