Dlaczego płatności bezgotówkowe są niezbędne w barze i restauracji?

0
516
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Bezgotówkowe opłacanie zamówień w lokalach gastronomicznych stale zyskuje na popularności, a zalety takich rozwiązań są bardzo liczne. Dzięki metodom bezgotówkowym proces płatności jest znacznie szybszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. W tym artykule przedstawimy kluczowe korzyści wynikające z korzystania z bezgotówkowych płatności w restauracjach i barach.

Czym dokładnie są płatności bezgotówkowe?

Bezgotówkowe płatności w lokalach gastronomicznych to metody płatności, w których goście używają karty płatniczej, aplikacji mobilnej, portfela elektronicznego lub płatności zbliżeniowej w celu opłacenia zamówień. Tego typu formy płatności cieszą się dużą popularnością w barach i restauracjach ze względu na wygodę, bezpieczeństwo i szybkość tych rozwiązań. Prowadzone w tej kwestii badania pokazują, że coraz większe grono konsumentów wybiera płatności bezgotówkowe w lokalach gastronomicznych. Oznacza to, że te metody płatności wciąż będą się rozwijać. Z jakimi korzyściami się wiążą?

Szybkość i komfort transakcji

Bezgotówkowe płatności pozwalają dokonywać płatności zaledwie w jednym ruchu telefonu czy karty, dzięki czemu wyróżniają się szybkością i wygodą. W przeciwieństwie do płatności gotówkowych, klienci nie muszą martwić się o ilość pieniędzy, jakie mają przy sobie ani o resztę, którą muszą otrzymać. Aby dokonać płatności, wystarczy tylko zbliżyć kartę lub telefon do terminala płatniczego. Dzięki temu proces płatności jest bardzo szybki i bezproblemowy.

Kontrola wydatków i łatwość rozliczeń

Bezgotówkowe płatności umożliwiają dokładną kontrolę wydatków. Właściciel lokalu może z łatwością śledzić zyski i transakcje w restauracji i m.in. dowiedzieć się, która forma płatności jest najczęściej wybierana przez klientów bądź które pozycje sprzedają się najlepiej. Wszystkie te informacje zostaną zgromadzone przez system POS, dzięki któremu można także generować analizy i raporty, usprawniające podejmowanie przyszłych decyzji i biznesowych planów.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Płatność bez wydawania reszty

Bezgotówkowe płatności nie wymagają wydawania reszty, co przy gotówce stanowi problematyczny obowiązek dla kelnerów, szczególnie gdy brakuje mniejszych nominałów lub gdy goście nie mają przy sobie wystarczającej ilości drobnych. Bezgotówkowe płatności eliminują ten problem. Kwota transakcji jest pobrana dokładnie w takiej wysokości, jaka została wcześniej określona, co gwarantuje komfort dla gości i pracowników. 

Wdrożenie płatności bezgotówkowych w lokalu

Bezproblemowe wdrożenie bezgotówkowych metod płatności zapewnia oprogramowanie GoPOS. Dzięki systemowi ich procesowanie zawsze będzie odbywać się sprawnie i łatwo. GoPOS umożliwia konfigurację dowolnych metod, jak np. płatności zbliżeniowe, BLIK czy karty kredytowe. Transakcje przyjmowane są bezpośrednio z poziomu punktu sprzedażowego, co pozwala na całkowitą kontrolę wszystkich przeprowadzanych transakcji. System zapewnia także integrację z terminalem płatniczym, dzięki której wartość rachunku jest automatycznie wyświetlana na ekranie urządzenia, co eliminuje ryzyko błędów. Ponadto wdrożenie rozwiązania, jakim jest Mobilny Kelner pozwala obsługiwać klientów przy użyciu tabletów. Dzięki temu goście mogą opłacać zamówienia bezpośrednio przy stolikach, co skraca czas obsługi. 

Branża gastronomiczna stale się zmienia. W związku z tym podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi najwyższy komfort dla gości oraz dostęp do zautomatyzowanych usług staje się koniecznością. Więcej informacji na temat nowoczesnych narzędzi znajdziesz na stronie GoPOS.

Fot.: Materiały prasowe GoPOSZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.