Dlaczego goście coraz częściej wybierają ekologiczne hotele?

0
1225

Na rynku pojawił się pierwszy w Polsce katalog dobrych eko praktyk w hotelach. Zaprezentowane zostały w nim hotele, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska, ale również powody dla których goście coraz częściej decydują się na pobyt właśnie w takich obiektach. Czy wiesz co jest dla nich istotne?

Katalog został przygotowany przez Agatę Delmaczyńską, Green Officera, która zebrała najważniejsze powody, dla których goście wybierają noclegi w obiektach przyjaznych środowisku. W katalogu możemy też znaleźć wskazówki, gdzie goście szukają takiej wiedzy, a więc gdzie najlepiej komunikować swoje proekologiczne działania, tak by dotarły do jak największej grupy gości.

Dlaczego coraz więcej ludzi szuka eko hoteli?

– Gdy hotele dbają o czystość otoczenia, starają się zmniejszyć ślad węglowy, a także zapewniają gościom aktywności na świeżym powietrzu – wtedy mogą liczyć na zdrowe wakacje.

– Hotele proekologiczne mają świadomość zużywanych każdego dnia zasobów. Dlatego starają się zmniejszyć swój wpływ na środowisko. To od ich wyborów zależy przyszłość dzieci i wnuków.

– Zmiany klimatu na planecie postępują. Tylko przemyślane działania mogą zmienić obecną sytuację. Hotele już o tym myślą i wdrażają zielone pomysły w życie, żeby po przyjeździe gości, mogli oni korzystać z wygód hotelu i ekorozwiązań jednocześnie.

– Rezygnacja ze sprzątania? Może się zdarzyć, że hotel oferuje w zamian napój gratis lub punkty lojalnościowe na karcie. Dodatkowo każda zgaszona żarówka, zakręcony kran lub wyłączona z gniazdka ładowarka, to realne oszczędności dla naszej planety i nas wszystkich!

Gdzie goście szukają informacji o proekologicznych działaniach hotelu?

– Coraz częściej na stronie hotelu pojawia się specjalna zakładka eko, opisująca technologiczne i organizacyjne rozwiązania, podejmowane przez obiekt projekty CSRowe i szkoleniowe, a nawet strategię i zielone plany na przyszłe działania.

– Na forach dyskusyjnych zdarzają się zapytania na temat hoteli ekologicznych, osoby, które korzystały już z gościnności takich przyjaznych środowisku obiektów chętnie dzielą się doświadczeniami z pobytów.

– Portale rezerwacyjne wprowadzają wyszukiwanie według podejmowanych przez hotel zrównoważonych praktyk. Zaznaczenie odpowiedniej „eko” rubryki w pierwszej kolejności, pozwala na dalsze wyszukiwanie wyłącznie w zakresie obiektów, które dbają o środowisko.

– Na stronach certyfikacji znajdują się wyszukiwarki hoteli, które spełniają wszystkie wymagane przez dany standard kryteria w kwestiach odpowiedzialności za środowisko. Można mieć gwarancję, że zrównoważone działania są częścią DNA każdego z tych obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.