Szwecja wprowadza obowiązkowe testy

0
882
Od soboty 6 lutego 2021 po przekroczeniu granicy Szwecji trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Testy mają być wykonane maksymalnie 48 godzin przed wjazdem do Szwecji. 

Wymóg okazania wyników testu nie będzie obowiązywał obywateli Szwecji, osób mieszkających na stałe w tym kraju, podróżujących z ważnych przyczyn rodzinnych, sportowców, pracowników sektora transportowego oraz nieletnich. Dojeżdżający codziennie do pracy na obszarach przygranicznych będą mogli wykonywać testy raz na tydzień. Wszelkie decyzje dotyczące interpretacji wyjątków są podejmowane podczas kontroli granicznej przez szwedzką policję graniczną – podaje polska ambasada w Sztokholmie.

„Decyzja jest ważna, aby zmniejszyć napływ nowych wariantów wirusa, które zostały odkryte w kilku krajach. Według Szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego istnieje duża niepewność co do nowych wariantów i ważne jest, abyśmy podjęli ten krok. Zmniejszy to ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa” – poinforował minister spraw wewnętrznych Szwecji Mikael Damberg.

Obowiązek okazywania testów na razie ma obowiązywać do 31 marca.

W Szwecji nie ma obowiązku kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy. Powracającym do kraju Szwedom zaleca się poddanie testom i pozostanie w domu przez siedem dni. Władze Szwecji ograniczyły wcześniej wjazd podróżnych z Danii, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii w związku z rozprzestrzenieniem się brytyjskiego wariantu koronawirusa w tych krajach.

Więcej informacji TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.