Cristescu żegna się z Polskim Holdingiem Hotelowym. Kusto czasowym prezesem.

0
1636
Fot.: Materiały Polski Holding Hotelowy (na zdj. Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH)

16 maja 2024 roku Jarosław Kusto, członek Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), został mianowany pełniącym obowiązki prezesa zarządu spółki. Kusto będzie pełnił tę funkcję do 31 lipca 2024 roku. Decyzja ta zapadła po nagłym odwołaniu dotychczasowego prezesa zarządu, Gheorghe Mariana Cristescu, oraz członka zarządu ds. handlowych, Daniela Puciato, 15 maja 2024 roku.

Jarosław Kusto to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i akademickim dorobkiem. W latach 2002-2005 pełnił funkcję wiceprezesa Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, a w latach 2011-2016 był prezesem zarządu Radia Kielce. Do 2024 roku pracował również jako audytor w Radiu Kielce.

Gheorghe Marian Cristescu został nagle odwołany z funkcji prezesa zarządu PHH po ponad ośmiu latach kierowania spółką. Cristescu, związany z branżą hotelarską od ponad 25 lat, zdobywał doświadczenie w takich sieciach hotelarskich jak Radisson, Accor Hotels czy Best Western.

Równocześnie z odwołaniem Cristescu, stanowisko stracił także Daniel Puciato, członek zarządu ds. handlowych. Puciato, doktor ekonomii i nauk o zarządzaniu, odpowiadał za Pion Handlowy PHH, w którego skład wchodziły biura Sprzedaży, Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju. Funkcję tę pełnił od września 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.