Chorwacja złagodzi na wakacje przepisy dla turystów

0
2014

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego władze Chorwacji chcą zmienić przepisy dotyczące przekraczania granicy. To ruch w stronę obrony tamtejszego rynku turystycznego.

Granicę będą mogły przekroczyć osoby mogące okazać negatywny wynik testu na koronawirusa, zaszczepione lub ozdrowieńcy. Przedstawiciele tamtejszej władzy deklarują, że przygotowują się do sezonu i chcą zrobić wszystko by był możliwie najlepszy dla miejscowej branży turystycznej. Działania nie ograniczą się tylko do tych największych, organizowanych przez rząd, ale także będą realizowane przez poszczególne regiony oraz miasta.

Chorwacki Instytut Zdrowia Publicznego pracuje, aby możliwe było przeprowadzanie testów przez turystów w większości kurortów. Władze przygotowały także specjalny program pod nazwą „Safe stay in Croatia”, w którym zamieszczono wszystkie zasady związane z zachowaniem reżimu sanitarnego i bezpiecznego pobytu turystów w Chorwacji. Do programu dołączyło ponad 10 tys. firm.

Dzisiaj wyjeżdżający do Chorwacji zobowiązani są do pokazania negatywnego testu na koronawirusa, który był zrobiony nie wcześniej niż 48 godzin wcześniej. Osoby, które nie ukażą testu, będę zobowiązane do jego wykonania i jednoczesnej kwarantanny, które ma trwać 10 dni. Jeśli przed upływem tego terminu wynik przeprowadzonego testu będzie negatywny, turysta jest automatycznie z niej zwolniony. Warto zaznaczyć, że tym zasadom nie podlegają osoby podróżujące przez Chorwację tranzytem. Mają natomiast na opuszczenie kraju nie dłużej niż 12 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.