Bydgoski port lotniczy zaliczył najlepszy sezon czarterowy

0
910
Z wakacyjnej oferty Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo skorzystało dwukrotnie więcej pasażerów niż w ubiegłym roku, co zaowocowało nowym rekordem.

Zarząd bydgoskiego lotniska dokonał résumé tegorocznego sezonu czarterowego, który w środę 10 października zwieńczył wylot do tureckiego kurortu – Antalyi. Z całej oferty letniej kujawsko-pomorskiego lotniska skorzystało łącznie prawie 34 960 pasażerów, co oznacza wzrost aż o 107% w stosunku do poprzedniego roku.

Największym zainteresowaniem wśród pasażerów cieszyły się tym razem loty na greckie wyspy: Korfu oraz Zakynthos. Równie popularnym kierunkiem podróży było bułgarskie miasto Burgas, dokąd odbywały się trzy rejsy w tygodniu. Strzałem w dziesiątkę okazały się kursy do Antalyi, które powróciły do oferty bydgoskiego portu lotniczego po wieloletniej przerwie. W roli przewoźnika zadebiutowały natomiast tanie tureckie linie lotnicze Onur Air.

„Tegoroczny sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Bydgoszcz był bardzo udany. Uruchomione nowe kierunki, jak greckie Korfu, powrót lotów do Turcji, zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów. Mieszkańcy Regionu doceniają korzyści wylotów z naszego lotniska, bo to realna oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd. Cieszymy się, że już w połowie sezonu wakacyjnego mogliśmy oddać naszym pasażerom przebudowaną część terminala, dzięki czemu oczekiwanie na wylot stało się znacznie przyjemniejsze, wygodniejsze, podniósł się poziom i bezpieczeństwo odpraw” – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Propozycje wylotów z Bydgoszczy na sezon 2019 zapowiadają się równie ciekawie, ponieważ poza rejsami do wspomnianych Burgas, Korfu czy Zakynthos, które były najpopularniejszymi kierunkami podróży w bieżącym roku, w sprzedaży pojawią się bilety do greckiego Heraklionu oraz chorwackiego Dubrownika. Dostępne będą również połączenia na Bałkany – do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.