75% polskich hoteli z obłożeniem powyżej 50% w czerwcu

0
630

Czerwiec okazał się pomyślnym miesiącem dla hoteli w Polsce, z 75% obiektów odnotowujących obłożenie powyżej 50% – wynika z najnowszych danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Mimo tzw. krótkiego okienka rezerwacyjnego, czyli podejmowania decyzji o urlopie na ostatnią chwilę, hotele wciąż mają dostępne miejsca na sezon letni.

Z danych wynika, że liczba hoteli z frekwencją poniżej 30% spadła do 3%, podczas gdy liczba tych z obłożeniem powyżej 50% wzrosła do 75%, w tym 43% obiektów z obłożeniem powyżej 70%. Hotele biznesowe utrzymały wysoki poziom obłożenia, podobnie jak w maju, ale obiekty wypoczynkowe osiągnęły jeszcze lepsze wyniki, dzięki dobremu wynikowi tzw. weekendu czerwcowego.

Dla 31% hoteli wskaźnik obłożenia pogorszył się w porównaniu do czerwca ubiegłego roku, podczas gdy połowa obiektów poprawiła obłożenie w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Goście zagraniczni stanowili średnio 27% dla całej grupy ankietowanych hoteli.

Dane dotyczące przyjętych rezerwacji na lipiec wskazują, że jest to tradycyjnie słabszy okres dla hoteli biznesowych i jednocześnie bardzo dobry dla obiektów wypoczynkowych. 1/4 hoteli wskazuje aktualną frekwencję poniżej 30%. Z kolei obłożenie powyżej 50% posiada 44% hoteli.

Na powrót popytu na usługi hotelowe do poziomu z lat 2018-19 nie wcześniej niż w roku 2024 wskazało 64% ankietowanych, w tym, po 2024 r. – 38%. Jednocześnie 31% hoteli uważa, że popyt już jest na poziomie lat referencyjnych sprzed pandemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.