Hotel Afrodyta*** Business & SPA coraz bardziej eko dzięki instalacji pomp ciepła!

0
1259

Hotel Afrodyta*** Business & SPA w Radziejowicach to jedno z miejsc, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Wpłynęły one pozytywnie na środowisko, komfort pobytu, ale przede wszystkim na obniżenie rachunków za prąd i ciepło.

W hotelu zastosowano pompy z dolnym źródłem zasilania czyli sondami głębinowymi. Rozwiązanie to jest idealne do takiego obiektu jak nasz, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest zmienne. W jednym urządzeniu otrzymaliśmy możliwość ogrzewania, chłodzenia, przygotowania wody użytkowej. To na pewno wpłynęło na wygodę, a małe gabaryty urządzenia pozwoliły nam oszczędzić miejsce. Pompa jest też ekonomiczna i bardzo wydajna – podkreśla Kinga Laskowska, kierownik działu technicznego.

Pompa pozawala na kompleksową obsługę najważniejszych dla funkcjonowania hotelu mediów – wody i ogrzewania. Co więcej rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie chłodu pasywnego bez korzystania bezpośrednio ze sprężarek i pomp ciepła. Jest to na pewno rozwiązanie pro środowiskowe, wygodne i korzystnie wpływa na funkcjonowanie obiektu.

Dzięki zastosowaniu pomp ciepła rozbudowana część hotelu jest nie tylko ogrzewana zimą lecz również chłodzona latem. Uchroniło nas to od obwieszenia hotelu pojedynczymi jednostkami chłodzącymi, które w pewnym stopniu wpłynęłyby negatywnie na estetykę naszego hotelu – dodaje Kinga Laskowska.

– Goście mogą cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem zarówno w trakcie pobytu w pokojach hotelowych, ale też podczas konferencji czy spotkań biznesowych. Wykorzystując chłód z pomp ciepła, nadmiar energii cieplnej wykorzystywany jest do ogrzewania wody basenowej oraz wody użytkowej. To pozwala  znacząco ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne inwestycje – dodaje.

Pokoje są klimatyzowane co jest obecnie bardzo ważne. Gorące lata, ale też wysokie niż zwykle temperatury wiosną i jesienią sprawiają, że klienci chętniej przebywają w chłodnych pomieszczeniach. Niewątpliwą zaletą instalacji kanałowej jest to, że jest ona dyskretna i niewidoczna dla gości. Bardzo wiele mówi się obecnie o ekologii. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na ekologiczne rozwiązanie. Pompy ciepła są niewątpliwie przyjazne środowisku.

W rozbudowanej części kompleksu hotelowego Dwór Afrodyta zastosowano również pompy ciepła z głębinowymi sondami, zastosowano automatykę z czujnikami CO2, które automatycznie dostosowują napływ powietrza w zależności od potrzeb. W planach jest również zastosowanie paneli fotowoltaicznych wówczas energia byłaby całkowicie eko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.