5 pomysłów na wakacyjny weekend w kraju z rodziną

0
1562
Dwa wolne dni w tygodniu to szansa na szybki wypoczynek. Jeśli jednak to dla Ciebie za mało to już teraz zaplanuj 4 wolne dni z okazji Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia). To idealna okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną. W jaki sposób zaplanować rodzinny weekend?

Odwiedziny

Jeśli macie wielu krewnych w różnych miastach, a w ciągu roku trudno jest wam zaplanować wyjazd lub jednodniowe spotkanie w dogodnym terminie, to wykorzystajcie długi weekend i odwiedźcie dalszą rodzinę. Dzięki temu poprawicie relacje i zacieśnicie więzy wśród najmłodszego pokolenia. Może to być także świetna okazja, aby pokazać dzieciom regionalne tradycje i potrawy. Koniecznie zadzwoń i zaproponuj odwiedziny, aby powspominać dawne czasy, a także zbudować kolejne, niezapomniane wspomnienia.

W swoim gronie

Wbrew pozorom czas spędzany w domu nie musi być czasem straconym. Podczas wolnych dni przygotujcie samodzielnie rodzinną grę planszową. Dzięki temu nie tylko pobudzicie kreatywność, ale też rozwiniecie u dzieci umiejętność współpracy. Weekendy to także doskonała okazja do nadrobienia zaległości filmowych. Niech każdy z członków rodziny przygotuje własną listę filmów, a następnie zróbcie losy. Najmłodsi z pewnością zaangażują się w taką zabawę, a dodatkowo nikt nie zarzuci Wam faworyzowania własnych propozycji. Wspólny śmiech lub łzy wzruszenia podczas weekendowych seansów z pewnością zbliżą cała rodzinę.

Atrakcyjny wyjazd

Weekendy to także świetny czas na wspólny wyjazd. Warto wybrać miejsce, które oferuje szereg niezależnych od pogody atrakcji, m.in. SPA, kompleks basenów czy relaks w wodach termalnych. Dzięki wielu alternatywom spędzenia wolnego czasu, każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Hotele przygotowują na długie weekendy specjalne oferty w atrakcyjnych cenach, dlatego warto śledzić oficjalne strony kurortów i korzystać z gotowych pakietów (np. pakiet „Wakacje w Zamku Topacz”).

Aktywnie

Rodzinna wycieczka rowerowa lub długi spacer to idealny pomysł dla aktywnych. Zaplanujcie trasę tak, aby każdy z was poradził sobie z jej pokonaniem. Przed przejażdżką lub pieszą wycieczką przygotujcie prowiant na piknik – zróbcie słodkie i słone przekąski, aby w każdej chwili można było je zjeść. Podczas postojów na łąkach z pewnością będziecie potrzebować dużego koca, kart do gry lub frisbee. W ten sposób spędzicie wspólnie czas unikając nudy. Sprawdźcie także dostępne lokalizacje miejskich grilli, które pozwolą wam zjeść sezonowy obiad lub kolację.

Poznawczo

W długi weekend można także odbyć wycieczkę krajoznawczą. Wystarczy wybrać ciekawe miejsce na mapie i ruszyć w podróż. Rodzinom ceniącym wygodę polecamy wycieczki organizowane przez biura podróży. Z kolei ci, którzy lubią adrenalinę i przygody, mogą pomyśleć o podróży śladem zamków Dolnego Śląska. Na tym obszarze znajduje się bowiem ponad 80 takich budowli. W niektórych z nich, jak np. w Zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem, można nawet przenocować, gdyż zamek pełni obecnie funkcję hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.