200 tys. zł dla Polskiego Holdingu Hotelowego za „gotowość”

0
781

Wczoraj media poinformowały o tym, że jeden z obiektów należących do Polskiego Holdingu Hotelowego, który został zmieniony na izolatorium, otrzymał z NFZ 200 tys. zł, a nie przyjął ani jednego pacjenta.

Mowa jest o MOXY w Poznaniu. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza w czasie funkcjonowania obiektu jako izolatorium, Polski Holding Hotelowy zainkasował kwotę 200 tys. złotych, a w tym czasie nie przyjął żadnego pacjenta zakażonego koronawirusem. Moxy w Poznaniu ma do dyspozycji 120 pokoi.

Poznańscy hotelarze nie kryją oburzenia i jasno twierdzą, że „takie interesy naruszają zasadę równego traktowania podmiotów”. Dodają, że takie działania to jawne wspieranie państwowego holdingu z publicznych pieniędzy.

Wspomniane izolatorium w Poznaniu działało od 6 listopada 2020 roku do 6 kwietnia 2021 roku, a więc 5 miesięcy. Od połowy maja Moxy w Poznaniu działa już „normalnie”.

NFZ za każdego pacjenta skierowanego do izolatorium płaci 200 zł za dobę. Cena ta ma pokryć opiekę medyczną i trzy posiłki dziennie. Za tzw. gotowość, tzn. przygotowanie łóżka w obiekcie do przyjęcia pacjenta NFZ płaci 10% tej kwoty, tj. 20 zł. Wcześniej obiekt był bazą noclegową dla medyków, ale nie cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na lokalizację placówki medycznej, pod którą podlegał. Ta była w zupełnie innej części miasta. Była pracownica PHH powiedziała GW, że w tym celu było zajętych co najwyżej pięć pokoi jednocześnie, a jeśli chodzi o pacjentów covidowych to nie pojawił się tam żaden.

Rzeczniczka wielkopolskiego NFZ potwierdziła, że Moxy nie przyjął żadnego pacjenta. Poinformowała także, że w czasie gdy obiekt funkcjonował jako izolatorium, szpital, który za nie odpowiadał otrzymał 300 tys. złotych. Placówka zatrzymuje na pokrycie swoich kosztów (wynagrodzenie pracowników, środki lecznicze, ochrona indywidualna itp.) około 30% wynagrodzenia jakie otrzymuje, a pozostała kwota trafiła do holdingu hotelowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.