19-26 kwietnia obchodzimy Hotelowy Tydzień Ziemi 2024

0
487
Fot.: Materiały prasowe Hotelowy Tydzień Ziemi

22 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi – wydarzenie o globalnym zasięgu, mające swoje początki w 1970 roku, kiedy to zostało zainicjowane przez UNESCO. Z tej okazji, Karol Weber, Inspektor Hotelowy, we współpracy z Agatą Delmaczyńską, Green Officer Hotelarz, organizują już po raz czwarty Hotelowy Tydzień Ziemi. Celem wydarzenia jest promowanie proekologicznych postaw wśród społeczności hotelarzy i uczniów szkół hotelarskich oraz budowanie świadomości na temat zrównoważonego hotelarstwa.

Hotelowy Tydzień Ziemi 2024 odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na 19 kwietnia bezpłatnym webinarium, gdzie doświadczeni eksperci z branży hotelarskiej przedstawią najnowsze informacje, omówią aktualne zmiany w przepisach, a także podzielą się wiedzą na temat nurtujących kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zapisy na webinarium.

Uczestnicy wydarzenia są zachęcani do przemyślenia, jak mogą włączyć się w promocję zrównoważonego rozwoju w swoich zespołach i wspólnie z gośćmi hotelowymi. Zgłoszenia działań związanych z ekologią oraz zrównoważonym rozwojem można dokonywać poprzez wypełnienie specjalnej ankiety online. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane pod koniec Hotelowego Tygodnia Ziemi.

To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do przeglądu proekologicznych praktyk stosowanych w hotelach oraz do refleksji nad nowymi działaniami, które mogłyby zostać wdrożone na stałe. Każda inicjatywa jest cenna i może stać się stałym, pozytywnym zwyczajem w hotelarstwie.

Dla chętnych do śledzenia wydarzenia oraz otrzymywania bieżących informacji oraz treści edukacyjnych, Hotelowy Tydzień Ziemi posiada stronę na Facebooku, gdzie będą umieszczane aktualizacje agendy oraz materiały edukacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.