Zrównoważony rozwój w hotelarstwie: Nowy katalog dobrych praktyk

0
1192
Fot.: Materiały prasowe

Hotelarstwo i CSR – nowa publikacja dostępna na stronie www.csrwhotelu.pl. Stworzyły ją Agata Delmaczyńska i Magdalena Fularska-Pacholczak. Publikacja ma służyć jako źródło informacji i inspiracji dla hotelarzy zainteresowanych zrównoważonym rozwojem.

W dokumencie poruszane są takie zagadnienia jak efektywność energetyczna budynków, ślad węglowy, cyrkularność, odpowiedzialna komunikacja, strategie ESG, czy dostosowywanie hotelu do osób z niepełnosprawnościami. Wśród ekspertów, którzy wypowiadają się na te tematy, jest profesor Akademii Leona Koźmińskiego, Bolesław Rok.

Publikacja zawiera również informacje o dobrych praktykach stosowanych przez polskich hotelarzy. Są to przede wszystkim działania ekologiczne, takie jak wykorzystanie fotowoltaiki, recykling mydła, rekompensata śladu węglowego, zarządzanie żywnością i odpadami. Omówione są również działania społeczne, m.in. wspieranie zdrowia, współpraca z dostawcami i lokalną społecznością, współpraca ze szkołami branżowymi oraz promocja regionów, w których hotele funkcjonują. Wśród przedstawionych praktyk jest także So Stay Hotel, pierwszy w Polsce hotel w modelu społecznym, w którym staż odbywają wychowankowie domów dla dzieci.

Dodatkowo, publikacja prezentuje zielone rozwiązania, które przynoszą korzyści dla środowiska. Patronat medialny nad opracowaniem objęła redakcja Horeca Business Club. Pełny dokument możesz bezpłatnie pobrać na stronie www.csrwhotelu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.