Szlachetna inicjatywa warszawskich restauracji

0
1087
Restauracje dla bezdomnych – tak nazywa się projekt, w które zaangażowały się stołeczne lokale gastronomiczne. Ideą przewodnią jest wsparcie posiłkiem najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy.

Swego czasu głośnym echem (niekoniecznie pozytywnym) odbiła się ogólnopolska akcja pod nazwą „zawieszona kawa”. Polegała ona na kupnie dwóch ziarnistych napojów, z których jeden mogła odebrać osoba uboga finansowo. Tym razem pomoc dotyczy posiłków. Na stronie internetowej restauracji „Kuchnia za ścianą” istnieje możliwość nabycia talonu na obiad dla bezdomnego. Bony są przekazywane Fundacji Daj Herbatę, a jej wolontariusze zajmują się dostarczeniem dań. Kupon stanowiący równowartość 12,99 zł umożliwia zakup zupy, ciepłego obiadu oraz kompotu. Posiłek będzie można spożyć w restauracji, jak i wziąć na wynos.

Wyświetl ten post na Instagramie.

🔥PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI! 🔥 ZAPROSZENIA JUŻ DOSTĘPNE ONLINE! Czasami małe gesty znaczą najwięcej. Są wśród nas tacy, dla których ciepły, domowy obiad, zjedzony bez skrępowania w miłej atmosferze to coś nadzwyczajnego. To właśnie im wspólnie pomagamy! ❤️ Wystarczy kupić specjalny kupon – zaproszenie w cenie 12,99zł. Za tę kwotę fundujesz osobie bezdomnej danie główne, składające się z dania mięsnego, surówek i dodatków. Kuchnia za Ścianą do każdego obiadu dokłada gratis zupę i kompot i organizuje obiad na wyłączność w jednej z naszych restauracji. Wszystkie kupony przekazujemy Fundacja Daj Herbatę, która od lat współpracuje z osobami bezdomnymi i wykluczonymi społecznie i doskonale zna ich potrzeby. Dla takich osób jest to okazja aby się spotkać, porozmawiać, w końcu poczuć się normalnie. Obiad mogą zjeść w swobodnej atmosferze na miejscu w lokalu, lub zabrać ze sobą na wynos. I Ty możesz przyłączyć się do tej akcji! Kupony można kupić we wszystkich Kuchniach na terenie Warszawy oraz online na stronie: www.kuchniazasciana.pl/podaruj-obiad 💞ZRÓBMY RAZEM COŚ DOBREGO! 💞 #warszawa #warsaw #kuchniazasciana #dajherbate #pomagamy #jerozolimskie #kopon #podarujobiad #puławska #konstruktorska #polskakuchnia #kierbedzia #popularna #mokotów #ochota #pragapółnoc #pragapołudnie #ursynow #śródmieście #wola #pragapłn #terespolska #kijowska #hallera #postepu #malczewskiego

Post udostępniony przez @ kuchniazasciana

Restauracje uczestniczące w tym szlachetnym przedsięwzięciu zlokalizowane są w różnych zakątkach Warszawy. Co istotne, obiady dla bezdomnych wykonywane są z wysokojakościowych produktów.

„Akcja potrwa tak długo, jak tylko ludzie będą chętni, aby kupony na obiady kupować. Nie ustalaliśmy konkretnej daty zakończenia projektu. Ludzie chcą i lubią pomagać. Osoby potrzebujące obiady mogą odbierać w weekendy. Do tej pory wydaliśmy już ponad 1000 kuponów na posiłki” – mówi Pani Kasia, jedna z wolontariuszek cytowana przez portal „Na Temat”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.