Zaburzenia błędnika gwarantowane! Rekordowy rollercoaster w Zatorze

0
1736
W tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia zostanie wzniesiona rekordowych rozmiarów kolejka górska. Mega Coaster „Hyperion”, bo tak nazwano tego nieziemskiego giganta, ma być najszybszą i najwyższą tego typu konstrukcją w Europie!

„Hyperion” to kolejna, kto wie czy nie główna atrakcja, która ściągnie tłumy do tego niewielkiego, acz malowniczego miasteczka w województwie małopolskim. Zator znany jest w kraju głównie z Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki o łącznej powierzchni 26 hektarów.

Źródło: http://naszemiasto.pl/

Najwyższy i najszybszy w Europie – tak kierownictwo Energylandii przedstawia nowy Mega Coaster, który ma sięgnąć 77 metrów, a kolejka rozwijać prędkość nawet do 140 km/h! Łączna długość trasy wyniesie 1450 m, a wagoniki będą w stanie przewieźć w jednej serii do 28 pasażerów.

Montaż Mega Coastera rozpoczęto już pod koniec ubiegłego roku. Elementy potrzebne do wzniesienia całej konstrukcji powstają jednak nie w kraju nad Wisłą, lecz w fabrykach na terenie wielu europejskich państw, m.in. Niemiec, Chorwacji, Słowacji czy Szwajcarii. Energylandia zdecydowała się bowiem na współpracę z firmą braci Spieldienerów – Intamin Amusement Rides, która od ponad pół wieku zajmują się projektowaniem i budową kolejek górskich, wodnych oraz innych urządzeń rozrywkowych.

Wielka inauguracja „Hyperiona” ma nastąpić w nadchodzącym sezonie, ale dokładna data nie została jeszcze upubliczniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.