Zaburzenia błędnika gwarantowane! Rekordowy rollercoaster w Zatorze

0
1106
W tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia zostanie wzniesiona rekordowych rozmiarów kolejka górska. Mega Coaster „Hyperion”, bo tak nazwano tego nieziemskiego giganta, ma być najszybszą i najwyższą tego typu konstrukcją w Europie!

„Hyperion” to kolejna, kto wie czy nie główna atrakcja, która ściągnie tłumy do tego niewielkiego, acz malowniczego miasteczka w województwie małopolskim. Zator znany jest w kraju głównie z Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki o łącznej powierzchni 26 hektarów.

Źródło: http://naszemiasto.pl/

Najwyższy i najszybszy w Europie – tak kierownictwo Energylandii przedstawia nowy Mega Coaster, który ma sięgnąć 77 metrów, a kolejka rozwijać prędkość nawet do 140 km/h! Łączna długość trasy wyniesie 1450 m, a wagoniki będą w stanie przewieźć w jednej serii do 28 pasażerów.

Reklama

Montaż Mega Coastera rozpoczęto już pod koniec ubiegłego roku. Elementy potrzebne do wzniesienia całej konstrukcji powstają jednak nie w kraju nad Wisłą, lecz w fabrykach na terenie wielu europejskich państw, m.in. Niemiec, Chorwacji, Słowacji czy Szwajcarii. Energylandia zdecydowała się bowiem na współpracę z firmą braci Spieldienerów – Intamin Amusement Rides, która od ponad pół wieku zajmują się projektowaniem i budową kolejek górskich, wodnych oraz innych urządzeń rozrywkowych.

Wielka inauguracja „Hyperiona” ma nastąpić w nadchodzącym sezonie, ale dokładna data nie została jeszcze upubliczniona.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!