Wykład Piotra Kalinowskiego z MIXD na Łódź Design Festival 2019

0
316

„#TGIM – design zmienia się od poniedziałku” to tytuł wykładu, który Piotr Kalinowski z wrocławskiego studia MIXD wygłosi 25 i 26 maja o godz. 13.45 w sali wykładowej Łódź Art Center przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi w ramach Łódź Design Festival.

Piotr Kalinowski to twórca i CEO wrocławskiego studia projektowego MIXD. Jest architektem specjalizującym się w projektowaniu doświadczeń w przestrzeniach wnętrz kontraktowych: hoteli, miejsc pracy, obiektów retail. Ma na swoim koncie ponad 100 projektów hoteli w Polsce i zagranicą, jest laureatem wielu branżowych nagród. Jako prelegent występuje często na konferencjach z zakresu projektowania, branży hospitality, a także biznesu. Oto jak zapowiada swoje łódzkie wystąpienie:

– Wierzę, że design został stworzony po to, aby zmieniać życie ludzi na lepsze. Wierzę, że ruch i komunikacja zmieniają nasze życie na lepsze. Wierzę, że żyjemy we wspaniałych czasach, kiedy wszystko jest możliwe. Projektuję przestrzenie, w których ludzie są inspirowani do zmiany. Zmiany nastawienia, perspektywy. Do wyjścia poza utarte schematy. Projektuję przestrzenie, które dopełniają ich życie wartością. Które opowiadają im historie, które powtórzą znajomym. W których spędzą wzruszające chwile z rodziną. W których doświadczają życia.

Reklama

Projektując można budować GoodLife #DobreŻycie. Projektowanie wnętrz to nie jest dekorowanie pomieszczeń – to jest tworzenie przestrzeni w której żyją ludzie. W świecie komórek, interakcji, szybkiego życia, gdzie podróż na inny kontynent to jak kiedyś podróż do innego miasta. Te przestrzenie mają być perfekcyjnie skonstruowane pod nasz dobrostan, pod naszą codzienność, mają zadziwiać, relaksować, inspirować, pomagać w interakcji z innymi, akcelerować pomysły. Wnętrza to nie jest dekoracja, to doświadczenie. MIXD to nie biuro architektoniczne, to agencja doświadczenia. Planujemy i analizujemy to, jak człowiek przebywa, korzysta i zajmuje przestrzeń. Czego doświadcza od pierwszej sekundy kiedy wchodzi do hotelu i do biura. Jak możemy poprawić jakość jego życia poprzez to, jak wnętrze działa i wygląda. Nie boimy się łamać zasad, aby ludziom żyło się lepiej. Moim celem jest zburzyć przekonanie czym jest projektowanie wnętrz.

– Pokażę jak design zmienia życie ludzi. Pokażę jak zły design potrafi zmienić życie na gorsze. Pokażę przykłady ze świata, gdzie doświadczenie we wnętrzu jest częścią programu. Pokażę jak ruch #TGIM mówi NIE, ZMIENIAM. Jak można cieszyć się w poniedziałek przychodząc do pracy. Jak wnętrze może cieszyć Cię codziennie rano. Jak mówimy nie czekaniu na piątek. Jak chcemy czerpać z życia piękne wspomnienia. Jak chcemy dzielić się doświadczeniami.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2380766132155104/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!