Wyjazdy na Boże Narodzenie w 2021 roku − gdzie wybierają się Polacy?

0
972
Fot.: LSI Software

Po raz kolejny w okresie świątecznym będzie nam towarzyszyć pandemia. Miejmy nadzieję, że w tym roku nowa odmiana wirusa nam nie przeszkodzi i będziemy mogli spędzić Boże Narodzenie tak jak chcemy – np. razem z bliskimi na wyjeździe. Wiele osób ma właśnie takie plany, a świąteczne podróże jeszcze nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem jak obecnie. Gdzie Polacy planują spędzić tegoroczne Święta? Jakie destynacje i oferty są najpopularniejsze?

Popularność świątecznych podróży
Przed pojawieniem się COVID-19 większość Polaków (aż trzy czwarte) twierdziło, że planuje wyjechać na Boże Narodzenie. Największą popularnością cieszyły się podróże w polskie góry i krótkie wypady za granicę. Co więcej, według statystyk, chęć spędzenia Świąt poza domem rosła z każdym rokiem o ok. 25 procent. Skąd takie zainteresowanie podróżami w tym okresie? Niewątpliwie jest to recepta Polaków na ucieczkę od przedświątecznej gorączki i odpoczynek w pięknej scenerii z dala od codzienności.

Spędzenie Świąt poza domem dla większości osób nigdy nie oznaczało jednak rezygnacji z tradycji i z atmosfery Gwiazdki. Polacy najczęściej wybierali rodzinne oferty, które zapewniały wspólną kolację z bezmięsnymi daniami, ubieranie choinki czy też obecność św. Mikołaja rozdającego prezenty. Z kolei, jeśli chodzi o długość pobytu, to zawsze był on zależny od tego, w jakich dniach wypadały Święta, a tym samym od liczby dni wolnych od pracy.

Święta w górach? Czemu nie!
Jak wiadomo, w zeszłym roku żaden świąteczny wyjazd nie był możliwy z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19, dlatego miliony Polaków spędziło Boże Narodzenie w domu. Podobnie było w ferie, kiedy rząd zdecydował, że hotele i stoki narciarskie mają być zamknięte. Był to ciężki czas dla wszystkich i na pewno każdy długo będzie o nim pamiętać. Miejmy nadzieję, że w tym roku sytuacja będzie lepsza.

Serwisy rezerwacyjne już na początku listopada informowały o dużym zainteresowaniu świątecznymi wyjazdami, a w szczególności w góry – dotyczyło ich aż 8 na 10 wyszukiwań. Jak widać – Polacy chcą w tym roku spędzić Boże Narodzenie poza domem. Świadczą o tym również informacje, które udostępniła Tatrzańska Izba Gospodarcza – w popularnych obiektach jest już zarezerwowane 60 procent miejsc. Jeśli chodzi o terminy, to dotyczą one nie tylko Gwiazdki, ale również Sylwestra.

Dobry czas dla hoteli
Polacy planują podróżować nie tylko w obrębie kraju, ale również tak, jak w czasach przed pandemią − za granicę. Największe biura podróży informują, że w porównaniu do zeszłego roku sprzedano już o wiele więcej takich wycieczek. Jeśli chodzi o nastroje zakupowe Polaków, to o ile sytuacja się zmieni przedsiębiorcy również powinni być zadowoleni.
Z raportów konsumenckich wynika, że w 2021 roku wiele osób zamierza wydać więcej pieniędzy na Święta niż rok temu. Nie ulega jednak wątpliwości, że stale rosnąca inflacja, a także pandemia wpłynęły na zmianę podejścia do zakupu prezentów. Z pewnością w wielu przypadkach Polacy zdecydują się zainwestować w niematerialne dobra. W ten trend świetnie wpisuje się np. wspólny wyjazd na Boże Narodzenie, który zapewni wiele dobrych chwil.

Świąteczne atrakcje dla Gości
W tym roku wyraźnie widać, że wyjazd na Boże Narodzenie planują również osoby, które zazwyczaj wolały świętować w domowym zaciszu. Świadczy o tym dużo większe niż kiedyś zainteresowanie wyjazdami i ofertami pobytów w okresie Gwiazdki. Co więcej, można odnaleźć wiele rozmaitych opcji i atrakcji dedykowanych różnym grupom Gości, aby sprostać ich odmiennym potrzebom. Duże, hotelowe obiekty zazwyczaj oferują w pełni kompleksowe produkty, które są idealne dla rodzin. Rozrywki, które zapewniają Gościom to najczęściej:

• świąteczne zajęcia dla dzieci z animatorami – gry i zabawy ruchowe, wspólne ubieranie choinki, dekorowanie pierników, pokazy bajek czy nieograniczony dostęp do sali zabaw,
• pakiety zdrowotno-relaksacyjne dla dorosłych: dostęp do strefy wellness & SPA, zabiegi kosmetyczne i regeneracyjne,
• specjalna oferta restauracyjna – oprócz samej kolacji wigilijnej – obfite śniadania i słodkości, które mają zapewnić duży komfort podczas pobytu.

Warto postawić na świąteczne pakiety
Jeśli pandemia pozwoli, to hotele prawdopodobnie odwiedzi w tym roku wielu nowych Gości, dla których świąteczny wyjazd będzie eksperymentem. Trzeba się liczyć z tym, że z pewnością oczekują oni specjalnych atrakcji. Przedsiębiorcy, którzy zdają sobie z tego sprawę, od razu podjęli wyzwanie. Już od listopada prezentują oni oferty pełne wyjątkowych opcji, które pomogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia. Popularnymi elementami w tegorocznych pakietach świątecznych są:
• wspólne ogniska i kolędowanie na świeżym powietrzu,
• koncerty kolęd z udziałem profesjonalnych muzyków,
• regionalne kulinaria i wiernie odtworzone, tradycyjne potrawy świąteczne,
• propozycje całodniowych aktywności – wycieczki z przewodnikiem, zwiedzanie okolicy, warsztaty integrujące dla całych rodzin.

Święta w 2021 roku będą zupełnie inne niż te, które przeżyliśmy w zeszłym roku, czy też w poprzednich latach, zanim pojawił się COVID-19. Miejmy nadzieję, że nie przebiegną pod znakiem nowej odmiany wirusa. Jeśli nie będzie dużych obostrzeń, to wielu Polaków z pewnością wybierze opcję wspólnego wyjazdu, aby cieszyć się wzajemnym towarzystwem i możliwością wzmocnienia więzi. W związku z tym, warto przygotować ofertę w taki sposób, aby stworzyć im do tego przestrzeń. Dobrym pomysłem, aby zachęcić Gości do przyjazdu jest również przygotowanie pakietu świątecznego, który zapewni bożonarodzeniowe atrakcje i atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.