Włosi wprowadzają nowe obostrzenia

0
2652

Po Francji, Grecji i Portugalii, teraz włoski rząd chce wprowadzić ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Nowe zasady będą obowiązywały w restauracjach, samolotach czy na wydarzeniach.

Nowe przepisy ograniczające osobom niezaszczepionym m.in. z restauracji mogą wejść w życie 26 lipca. Rząd przygotował dekret, na podstawie którego poszczególne regiony będę mogły reagować stosownymi przepisami, w tym właśnie ograniczającymi dostęp do usług tylko dla zaszczepionych.

Projekt przepisów ma być omawiany w czwartek 22 lipca, ale ideą rządu jest jak najszybsze wprowadzenie go w życie, co teoretycznie mogłoby się wydarzyć nawet 26 lipca. Rząd chciałbym wprowadzić przepustki dla osób, które przyjęły jedną dawkę lub mają negatywny wynik testu z ostatnich 48 godzin.

Warto zwrócić uwagę, że po ogłoszeniu przez rząd Francji podobnych przepisów, na ulicach wybuchły protesty niezadowolonych osób. W ich wyniku władze się ugięły i złagodziły części zapisów, jak choćby te dotyczące wysokości kar nakładanych za ich nieprzestrzeganie. Jednak główne obostrzenia mówiące o tym, że z restauracji mogą korzystać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy czy z aktualnymi wynikami testu, są nadal utrzymane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.