Włosi wprowadzają nowe obostrzenia

0
2076

Po Francji, Grecji i Portugalii, teraz włoski rząd chce wprowadzić ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Nowe zasady będą obowiązywały w restauracjach, samolotach czy na wydarzeniach.

Nowe przepisy ograniczające osobom niezaszczepionym m.in. z restauracji mogą wejść w życie 26 lipca. Rząd przygotował dekret, na podstawie którego poszczególne regiony będę mogły reagować stosownymi przepisami, w tym właśnie ograniczającymi dostęp do usług tylko dla zaszczepionych.

Projekt przepisów ma być omawiany w czwartek 22 lipca, ale ideą rządu jest jak najszybsze wprowadzenie go w życie, co teoretycznie mogłoby się wydarzyć nawet 26 lipca. Rząd chciałbym wprowadzić przepustki dla osób, które przyjęły jedną dawkę lub mają negatywny wynik testu z ostatnich 48 godzin.

Warto zwrócić uwagę, że po ogłoszeniu przez rząd Francji podobnych przepisów, na ulicach wybuchły protesty niezadowolonych osób. W ich wyniku władze się ugięły i złagodziły części zapisów, jak choćby te dotyczące wysokości kar nakładanych za ich nieprzestrzeganie. Jednak główne obostrzenia mówiące o tym, że z restauracji mogą korzystać tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy czy z aktualnymi wynikami testu, są nadal utrzymane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.