Wielkanoc bez granic

0
845
Polski Holding Hotelowy (PHH) został partnerem akcji „Wielkanoc bez granic”, organizowanej przez Instytut Myśli Schumana. W Poniedziałek Wielkanocny dwa warszawskie hotele, należące do PHH – Renaissance i Courtyard by Marriott – będą gościły cudzoziemców, którzy na co dzień studiują lub pracują w Polsce.

Celem akcji „Wielkanoc bez granic” jest budowanie relacji między Polakami a obcokrajowcami studiującymi lub pracującymi w Polsce. Czas Świąt jest dobrym momentem, żeby wykorzystując przerwę w zajęciach na uczelni czy w pracy, zaprosić cudzoziemców na Śniadanie Wielkanocne lub Obiad Wielkanocny. Jak tłumaczą organizatorzy akcji – dobre, osobiste relacje pomogą osobom, które przebywają w Polsce, poznać naszą kulturę, tradycję i wiarę chrześcijańską. Ten jedyny w swoim rodzaju projekt jest kontynuacją dzieła „Wigilia bez Granic”, którą Instytut Myśli Schumana z dużym sukcesem organizuje od lat.

„Cieszymy się, że Polski Holding Hotelowy włącza się w tę piękną inicjatywę „Wielkanoc bez granic”, dzięki której osoby, które przebywają w Polsce mogą poczuć się zaopiekowane przez polskie rodziny w tym szczególnym czasie Świąt Wielkanocnych. Wielkanoc to czas spotkania i rozmowy w gronie rodziny i najbliższych. Istotą tych najważniejszych w naszej tradycji Świąt jest również budowanie relacji między ludźmi, otwieranie się na innych. W tym roku po raz pierwszy dwa nasze warszawskie hotele – Courtyard by Marriott i Renaissance, ugoszczą grupę kilkudziesięciu osób – cudzoziemców i polskich rodzin, gdzie wspólnie przy świątecznym stole będziemy mogli przekazać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju” – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Polski Holding Hotelowy oraz Instytut Myśli Schumana zapraszają do spotkania w dwóch warszawskich hotelach w dniu 22 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w hotelu Courtyard by Mariott Warsaw Airport, ul. Żwirki i Wigury 1 (w godz. 11.00-14.00), drugie w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel, ul. Żwirki i Wigury 1H (w godz. 12.00-15.00). Uczestnicy wielkanocnego śniadania w hotelach PHH będą mieli możliwość degustacji tradycyjnych potraw ze specjalnego zestawu dań, który będzie nawiązywał do najlepszej polskiej tradycji Świąt Wielkanocnych. W menu znajdzie się m. in. żurek gotowany na wędzonce z chrzanem i jajkiem, kaczka pieczona w jabłkach i majeranku podawana na purée z czerwonej kapusty, pasztet domowy czy wyśmienite jajka z kremem koperkowo-rzeżuchom, chrzanowym i kawiorowym.

„Duże zainteresowanie wśród obcokrajowców wynika z chęci poznawania polskiej tradycji, kultury i historii. Zaproszenia, które otrzymują od polskich rodzin na Wigilię i Wielkanoc wzbudzają w nich podziw, że Polacy pozwalają im zbliżyć się tak blisko, wprowadzając ich w to intymne miejsce rodzinnych klimatów, aby budować relacje serce do serca. Wynikiem tych spotkań są relacje, które przechodzą we współpracę kulturalną, gospodarczą, wspólnotową i społeczną. Cieszymy się, że od samego początku nasze ogólnopolskie akcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród Polaków, jak i cudzoziemców” – wyjaśnia prof. Zbigniew Krysiak, Prezes Instytutu Myśli Schumana.

Instytut Myśli Schumana będzie promować pomysł „Wielkanocy bez granic” na uczelniach, w firmach zatrudniających cudzoziemców, przez wojewódzkie urzędy do spraw cudzoziemców, w parafiach, szkołach i mediach. Przygotowywane są spoty telewizyjne i radiowe oraz plakaty i ulotki. Więcej informacji na temat akcji „Wielkanoc bez granic” znajduje się na stronie WielkanocBezGranic.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.