Warszawa walczy z Kopenhagą i Helsinkami o organizację kongresu EMBC w 2025 roku

0
858
Fot.: Materiały prasowe Symposium Cracoviense

W dniu 9 lipca br. w Glasgow odbędą się prezentacje trzech miast kandydatów, starających się o zdobycie praw do organizacji Dorocznej Międzynarodowej Konferencji EMBC, czyli Annual International Conference of the IEEE Engineering in Medicine and Biology Society w 2025 roku. Kandydatami są trzy miasta: Helsinki w Finlandii, Kopenhaga w Danii oraz Warszawa w Polsce. Podczas półgodzinnej prezentacji Polskę reprezentować będzie Profesor Ewaryst Tkacz oraz Anna Górska, Doradca Zarządu w Symposium Cracoviense.

Kongres EMBC organizowany jest co roku, trwa 5 dni i liczy średnio ok. 3500 uczestników. Nigdy wcześniej nie odbywał się w Polsce. Inicjatorem tego wydarzenia jest Prof. dr hab. inż. Ewaryst Tkacz, Kierownik Katedry Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych na Politechnice Śląskiej, Ambasador Kongresów Polskich, który jest również Przewodniczącym Chapteru EMB18, działającego w ramach polskiej sekcji IEEE.

IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) to największe na świecie międzynarodowe stowarzyszenie inżynierów biomedycznych. Zrzesza 11 000 członków z ok. 97 krajów na całym świecie. EMBS zapewnia swoim członkom dostęp do praktyk, informacji, pomysłów i opinii, które kształtują jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki jaką jest inżynieria biomedyczna. Organizacja tak prestiżowego wydarzenia w Polsce, jakim jest kongres EMBC, będzie niepowtarzalną okazją dla polskich naukowców do podzielenia się swoją wiedzą, a także na skorzystanie z doświadczeń międzynarodowych ekspertów.

Anna Górska rozpoczęła rozmowy z Profesorem Tkaczem w sprawie organizacji kongresu EMBC w 2018 roku. Profesor ubiegał się już o organizację tej konferencji wcześniej i prezentował ofertę Polski w Mediolanie w 2015 roku. Konkurentami były wówczas Berlin i Glasgow i niestety Profesor przegrał na rzecz Berlina. Tegoroczna prezentacja w Glasgow jest zwieńczeniem kilkuletnich starań i wysiłku wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie stron, wysiłków, które polegały m.in. na lobbingu wśród odpowiednich osób, wielu spotkaniach stacjonarnych i wyjazdowych oraz zachęcaniu do włączenia się w ideę wpływowych osób.

Kongres EMBC ma się odbyć w lipcu 2025 roku w EXPO XXI Warszawa a jego temat przewodni to: „Technological Improvements for Personalized Medicine”. Kandydatura Warszawy uzyskała popacie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Warsaw Convention Bureau, działające w strukturach Warszawskiej Organizacji Turystycznej wspiera również wyjazd Profesora Tkacza na tegoroczny kongres EMBC do Glasgow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.