W Łebie powstanie pierwszy condohotel

0
2790
Osada Morska Łeba to drugi projekt condo warszawskiej spółki VG Capital. Spółka od 10 lat inwestuje w nieruchomości apartamentowe, głównie w Kołobrzegu i Warszawie. Lada moment ruszy pierwszy hotel w modelu condo (sprzedaż jednostek już zakończona) zlokalizowany w Grzybowie k. Kołobrzegu – to Saltic Resort & SPA (wcześniejsza nazwa – Osada Morska). W marcu tego roku do firmy dołączyli managerowie z doświadczeniem hotelarskim: Dariusz Bagiński, Emanuele Dalnodar oraz Grzegorz Jarzębski.

Inwestycja Osada Morska zbudowana ma zostać w spokojnej, zielonej części kurortu, 330 metrów od plaży. W sumie powstanie 350 lokali. Sprzedaż pokoi i apartamentów już ruszyła, ceny od 12 tys. zł netto + 23%VAT.

Inwestor kontynuuje realizację hoteli w modelu condo. Nowa inwestycja powstanie w Łebie, i będzie to pierwszy tego rodzaju obiekt w kurorcie. I nie chodzi jedynie o system własności pokoi (condo), ale także standard. Łeba od lat cierpi na brak nowych obiektów hotelowych o nowoczesnym standardzie. Większość obiektów noclegowych to mniejsze pensjonaty, wille, czy dawne ośrodki wczasowe i campingi o niższym standardzie. Marzeniem władz lokalnych był planowany przez Tadeusza Gołębiewskiego wielki hotel na 700 pokoi, który miał stanąć też przy ul. Nadmorskiej w spokojnej, wschodniej części Łeby, na dawnych terenach wojskowych. Wydanie pozwoleń na budowę jednak tak długo się przeciągało (w uwagi na uwarunkowania środowiskowe i ekologiczne), że Gołębiewski zrezygnował i buduje swoją wielką nadmorską inwestycję w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie) – czytamy na www.inwestycjewkurortach.pl.

Reklama

Osada Morska realizowana będzie w sąsiedztwie niedoszłej inwestycji, nieco bliżej centrum. Dojście do morza i gęstość lasu w rzeczywistości są nieco inne niż deweloper przedstawia na wizualizacji – ale niewątpliwie jest to pierwsza linia zabudowy, a dotarcie na plażę z Osady Morskiej zajmować będzie nie dłużej niż 10-15 minut. Atutem też jest otoczenie lasu i mała gęstość zabudowy.

  • Na dwóch działkach (6 ha, odkupionych od JW. Construction) powstaną 2 budynki wraz z pełną infrastrukturą hotelową.
  • W pierwszym etapie zrealizowanych zostanie 125 pokoi / apartamentów (docelowo będzie ich 350) oraz zaplecze usługowe: basen wewnętrzny i zewnętrzny, strefa wellness & spa, bar, restauracja, sala konferencyjna, sala zabaw dla dzieci.
  • Pokoje i apartamenty przeznaczone są do sprzedaży inwestorom indywidualnym (sprzedaż prowadzi firma Wprost Nieruchomości).
  • Ceny: od 12 do 15 tys. zł netto +23% VAT za wykończony i wyposażony apartament
  • Metraże: dwuosobowe pokoje 22,63 – 24 mkw. lub apartamenty 4-osobowe o wielkości od 20 do 67 mkw.
  • Nowością na polskim rynku będzie koncepcja Glampingu (zbitka angielskich słów glam i camping) czyli luksusowego kempingu z dostępem do pełengo serwisu i usług hotelowych. Taka część została przewidziana w uwagi, iż stała zabudowa zajmie jedynie 15% działki. W tej części poza nocowaniem przewidziano także basen zewnętrzny, duży plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy.

Zysk dla inwestorów indywidualnych w systemie condo

Inwestor informuje, iż „gwarantowany dochód w skali roku” wynosić będzie od 7 do 8% liczone od wartości zakupionego lokalu netto (bez kosztów wyposażenia). Umowa na zarządzanie podpisywana jest z kupującym lokal na 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10 lat.

 

 Tekst i zdjęcia: www.inwestycjewkurortach.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!