#ExceloveWtorki – Jak szybko policzyć wartość śniadań? [VIDEO]

0
907

Ideą projektu #ExceloveWtorki jest poszerzanie podstawowych oraz średnio-zaawansowanych umiejętności w zakresie obsługi programu Excel.

Wiele osób na różnych stanowiskach w hotelu w działach recepcji, rezerwacji, marketingu oraz sprzedaży spotyka się z tym narzędziem w codziennej pracy. Tymczasem można pokusić się o statystykę w której 9/10 osób radzi sobie z tym programem „tak sobie”. Przez to potencjał ich pracy oraz pełna skuteczność zostają niewykorzystane.

#ExceloveWtorki to seria filmów w której w każdy Wtorek będę dzielił się moim ponad 12-letnim doświadczeniem w pracy z Excelem. Przygotowałem serię praktycznych, „z życia wziętych” zadań na podstawie których będę krok po korku pokazywał i tłumaczył w jaki sposób pewne rzeczy można zrobić szybciej, efektywniej i skuteczniej. Postaram się odczarować negatywne nastawienie do tego programu i pokażę jak pomocne może okazać się na co dzień.

W pierwszym odcinku wyjaśniam działanie i pokazuję na konkretnym przykładzie niezwykle przydatną formułę SUMA.JEŻELI. W skrócie, pozwala ona na sumowanie pewnych wartości z danej kolumny w zbiorze danych, pod warunkiem że w innej kolumnie w tym samym zbiorze został spełniony oczekiwany przez nas warunek. W tym przypadku posługuję się przykładem obliczania sumy sprzedanych śniadań dla grupy gości opuszczającej hotel. Poznane umiejętności będzie można przenieść do wielu analogicznych, spotykanych w życiu codziennym sytuacji.

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.