#ExceloveWtorki – Jak szybko policzyć wartość śniadań? [VIDEO]

0
951

Ideą projektu #ExceloveWtorki jest poszerzanie podstawowych oraz średnio-zaawansowanych umiejętności w zakresie obsługi programu Excel.

Wiele osób na różnych stanowiskach w hotelu w działach recepcji, rezerwacji, marketingu oraz sprzedaży spotyka się z tym narzędziem w codziennej pracy. Tymczasem można pokusić się o statystykę w której 9/10 osób radzi sobie z tym programem „tak sobie”. Przez to potencjał ich pracy oraz pełna skuteczność zostają niewykorzystane.

Reklama

#ExceloveWtorki to seria filmów w której w każdy Wtorek będę dzielił się moim ponad 12-letnim doświadczeniem w pracy z Excelem. Przygotowałem serię praktycznych, „z życia wziętych” zadań na podstawie których będę krok po korku pokazywał i tłumaczył w jaki sposób pewne rzeczy można zrobić szybciej, efektywniej i skuteczniej. Postaram się odczarować negatywne nastawienie do tego programu i pokażę jak pomocne może okazać się na co dzień.

W pierwszym odcinku wyjaśniam działanie i pokazuję na konkretnym przykładzie niezwykle przydatną formułę SUMA.JEŻELI. W skrócie, pozwala ona na sumowanie pewnych wartości z danej kolumny w zbiorze danych, pod warunkiem że w innej kolumnie w tym samym zbiorze został spełniony oczekiwany przez nas warunek. W tym przypadku posługuję się przykładem obliczania sumy sprzedanych śniadań dla grupy gości opuszczającej hotel. Poznane umiejętności będzie można przenieść do wielu analogicznych, spotykanych w życiu codziennym sytuacji.

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!