Upadek ponad 30-letniej polskiej sieci burgerowni  

0
1286
Fot.: https://www.facebook.com/mrhamburger.polska/photos/4398677830188484

Mr Hamburger to polska sieć restauracji typu fast food, która działała głównie na rynku śląskim przez ponad 30 lat. Niestety przygoda tej spółki dobiega końca. Firma ogłosiła upadłość, spowodowaną sytuacją finansową.

Pierwszy lokal Mr Hamburger powstał w latach 90. w Chorzowie. Sieć szybko zaczęła się rozwijać i pojawiać w coraz to nowych miejscach. Z czasem punkty restauracyjne pojawiły się w galeriach handlowych, w pobliżu stacji benzynowych i na trasach przelotowych. Gwarantowało to duży ruch i nie można było narzekać na brak klientów.

Powodzenie burgerowni zakończyło się jednak w momencie, kiedy przyszła pandemia COVID-19. Zamknięcie wymienionych wcześniej miejsc spowodowało, że należało rozpocząć sprzedaż online i dowóz posiłków do klienta. Spółka nie była do tego wcześniej przystosowana. Trzeba było wprowadzić wiele zmian, które okazały się sporym wydatkiem. W związku z tym, sytuacja finansowa firmy znacznie się pogorszyła. Mimo tego, po okresie lockdownu, dokładano wszelkich starań, aby odzyskać dawną pozycję na rynku i zniwelować negatywne skutki związane z pandemią.

Na tym jednak problemy się nie skończyły. Kolejnym ciosem dla branży gastronomicznej, a tym samem także dla Mr Hamburgera, były podwyżki cen. Szczególnie problematyczne okazały się ceny energii oraz produktów spożywczych. Wzrósł nie tylko koszt utrzymania każdego z lokali, ale także produkcja sprzedawanego jedzenia. Spółka dodatkowo ucierpiałaby także finansowo w związku z podniesieniem minimalnego wynagrodzenia dla pracowników, które ma zostać wprowadzone w przyszłym roku.

Wszystkie te czynniki spowodowały, że sieć burgerowni Mr Hamburger ogłosiła upadłość. Argumentowane jest to tym, że „z uwagi na szereg czynników niezależnych utraciła płynność finansową”.

Ciekawym jest, że niecały miesiąc temu firma otworzyła nowy lokal w Katowicach oraz ogłosiła nabór nowych pracowników. Widocznie jeszcze wtedy sytuacja wydawała się być możliwa do uratowania. Teraz natomiast wiemy, że to już koniec Mr Hamburgera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.