UMCS otwiera kierunek studiów dedykowany przyszłym eventowcom

0
1079
Firmy zajmujące się na co dzień organizacją eventów już niedługo nie powinny martwić się o niedobór wykwalifikowanych pracowników. Naprzeciw potrzebom branży przemysłu spotkań i wydarzeń wyszedł bowiem Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który uruchomił – jako pierwsza uczelnia wyższa w Polsce – praktyczne studia podyplomowe na kierunku „Profesjonalny Event Manager”.

Wśród wykładowców znajdą się nie tylko pracownicy naukowi lubelskiej uczelni, ale przede wszystkim eksperci od lat zajmujący się organizacją dużych eventów w kraju i za granicą. Istotną część studiów będą stanowić zajęcia praktyczne, a program nauczania w pewnym zakresie zostanie oparty o metodę szkoleniową platformy edukacyjnej „Świat Eventów”. Wśród zagadnień pojawi się m.in. wybór optymalnej lokalizacji dla danego wydarzenia, współpraca z mediami, czy też znajomość zagadnień prawnych związanych z organizacją imprez.

„Bardzo ważną kompetencją, którą nabędzie słuchacz naszych studiów podyplomowych jest umiejętność przygotowywania, realizowania i rozliczania projektów eventowych. Nauczy się tworzyć książkę produkcyjną, która jest swoistym know how każdego Event Managera. Poza tym w ramach studiów będzie mógł przygotować event, który będzie jednocześnie formą zaliczenia” – powiedziała w rozmowie z Radiem Centrum Sylwia Guz, członek zespołu programowego.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia podyplomowe na kierunku „Profesjonalny Event Manager” potrwa do 20 września 2018. Limit miejsc wynosi zaledwie 16 osób.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.