Nasz komentarz do sprostowania PHH

0
2846
Fot.: PHH

17 listopada informowaliśmy o ogłoszonym konkursie na Członka Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego. otrzymaliśmy żądanie sprostowania zawartych w nim informacji. Odmówiliśmy. Oto dlaczego.

Treść żądania sprostowania jakie otrzymaliśmy od PHH znajdziecie na końcu artykułu.

Sprostowanie naszym zdaniem jest mocno na wyrost i mogą naszym czytelnikom nieco zakrzywiać cały przekaz. Oto kilka uzupełniających informacji.

Reklama

Po pierwsze nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytanie o to, dlaczego zarząd PHH jest jednoosobowy. Otrzymaliśmy za to informację, że „W zakresie pytania 8 wyjaśniamy, że materia objęta wnioskiem nie ma charakteru informacji publicznej w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej i nie podlega udostępnieniu w trybie tej ustawy.” Zatem informacja od PHH brzmi mniej więcej tak: „nie możemy odpowiedzieć na to pytanie”. W związku z powyższym w artykule jest zawarta prawdziwa informacja, że PHH nie udzielił nam odpowiedzi na to pytanie.

Jak brzmiało pytanie 8?
„Dlaczego podczas tak dużych zmian, jakie zachodzą w spółce, zarząd pozostaje jednoosobowy?”

Po drugie w opublikowanym artykule posługiwaliśmy się aktualnym ogłoszeniem opublikowanym na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP), w nim wyraźnie podana była informacja, że termin składania zgłoszeń był do 28 października. W chwili pisania tekstu ten dokument był nadal dostępny na stronach MAP pod tym linkiem, a załącznik tutaj, a w historii zmian nie ma informacji o nowym dokumencie. Jeśli ogłoszenie zostało zaktualizowane to nie mamy na to już wpływu, a informacja opublikowana przez nas była prawdziwa w chwili jej publikacji, na co wskazuje załączony do tekstu dokument pobrany ze stron MAP. Powyższe dowodzi, że opublikowana przez nas informacja na portalu Horeca Business Club była prawdziwa w chwili publikacji. Nie jesteśmy w stanie publikować informacji, których nie posiadamy.

Żeby też uzupełnić czytelnikom informacje na temat prowadzonego konkursu na Członka Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, informujemy, że zgodnie z wiadomością przesłaną przez spółkę, Ministerstwo Aktywów Państwowych zaktualizowało ogłoszenie, w którym zmieniło datę przyjmowania zgłoszeń od kandydatów na 15 listopada, a rozmowy z wybranymi osobami będą prowadzone od 19 listopada br..

Sprostowanie

Załączamy także treść ogłoszenia jakie w chwili tworzenia omawianego artykułu było dostępne na stronach Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Ogłoszenie Ws Wszczęcia Postępowania Na Członka Zarządu PHH

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!