Trzecie otwarcie parku wodnego Suntago

0
2075

28 maja ponownie dla gości otwiera się największy, zadaszony aquapark w Europie. Limit 50% gości ma być dziś atutem, ponieważ w parku będzie po prostu luźniej i bardziej komfortowo dla odwiedzających.

Suntago rozpoczął swoją działalność z bardzo dużymi przygodami wywołanymi przez epidemię. Park zaczął działać w lutym 2020 roku, a więc tuż przed wybuchem pandemii i wprowadzenia lockdownu. Do czerwca był zamknięty z powodu przepisów. Gdy zaczął ponownie przyjmować gości w październiku wprowadzono kolejny lockdown i zakazano funkcjonowania tego typu obiektów.

To olbrzymia inwestycja, która nie miała jak na razie szansy pokrywać choćby bieżących kosztów działalności, które w tej skali obiektu są bardzo duże. W parku, podczas zamknięcia obiektu i tak trzeba utrzymywać stałą i to bardzo wysoką temperaturę, aby zapewnić właściwe warunki roślinom sprowadzonym z całego świata. Mimo przestoju obiekt ponoć generował kilka milionów miesięcznie straty.

W najbliższy piątek nastąpi trzecie w historii obiektu otwarcie. Pomimo ograniczeń, zarządzający aquaparkiem mają nadzieję, że zainteresowanie gości będzie duże, a ograniczenia co do ilości osób, które mogą jednocześnie korzystać z atrakcji może okazać się atutem. Przy mniejszej ilości odwiedzających będzie po prostu większy komfort korzystania z udostępnionych atrakcji.

Przed otwarciem spuszono wodę i wyczyszczono dokładnie baseny. Obsada ratowników już testuje wszystkie atrakcje. Goście będą zobowiązani do noszenia maseczek w holu głównym. Ilość jednocześnie przebywających osób w obiekcie może wynosić maksymalnie 50% jego normalnej pojemności. Zarząd zapowiada, że jeśli pogoda pozwoli to nad basenami będzie rozsuwany dach. Codziennie będzie prowadzona pełna dezynfekcja całego obiektu, a w trakcie pobytu gości regularne odkażanie części wspólnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.