Trzecie otwarcie parku wodnego Suntago

0
1403

28 maja ponownie dla gości otwiera się największy, zadaszony aquapark w Europie. Limit 50% gości ma być dziś atutem, ponieważ w parku będzie po prostu luźniej i bardziej komfortowo dla odwiedzających.

Suntago rozpoczął swoją działalność z bardzo dużymi przygodami wywołanymi przez epidemię. Park zaczął działać w lutym 2020 roku, a więc tuż przed wybuchem pandemii i wprowadzenia lockdownu. Do czerwca był zamknięty z powodu przepisów. Gdy zaczął ponownie przyjmować gości w październiku wprowadzono kolejny lockdown i zakazano funkcjonowania tego typu obiektów.

To olbrzymia inwestycja, która nie miała jak na razie szansy pokrywać choćby bieżących kosztów działalności, które w tej skali obiektu są bardzo duże. W parku, podczas zamknięcia obiektu i tak trzeba utrzymywać stałą i to bardzo wysoką temperaturę, aby zapewnić właściwe warunki roślinom sprowadzonym z całego świata. Mimo przestoju obiekt ponoć generował kilka milionów miesięcznie straty.

Reklama

W najbliższy piątek nastąpi trzecie w historii obiektu otwarcie. Pomimo ograniczeń, zarządzający aquaparkiem mają nadzieję, że zainteresowanie gości będzie duże, a ograniczenia co do ilości osób, które mogą jednocześnie korzystać z atrakcji może okazać się atutem. Przy mniejszej ilości odwiedzających będzie po prostu większy komfort korzystania z udostępnionych atrakcji.

Przed otwarciem spuszono wodę i wyczyszczono dokładnie baseny. Obsada ratowników już testuje wszystkie atrakcje. Goście będą zobowiązani do noszenia maseczek w holu głównym. Ilość jednocześnie przebywających osób w obiekcie może wynosić maksymalnie 50% jego normalnej pojemności. Zarząd zapowiada, że jeśli pogoda pozwoli to nad basenami będzie rozsuwany dach. Codziennie będzie prowadzona pełna dezynfekcja całego obiektu, a w trakcie pobytu gości regularne odkażanie części wspólnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!