Tragedia w McDonald’s. 31-latka nie żyje. Będzie prokuratorskie śledztwo

0
2033

W nocy z 22 na 23 sierpnia doszło do tragedii w Ostrowcu Świętokrzyskim. W restauracji McDonald’s około godziny 2 w nocy zginęła 31-letnia kobieta. Sieć wydała oświadczenie, w którym zapewnia o wsparciu psychologicznym pracowników oraz współpracy z policją i prokuraturą. Ostrowiecki lokal pozostaje zamknięty do odwołania.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę 23 sierpnia w restauracji McDonald’s w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Beata Grubner przekazała, że około godziny 2 funkcjonariusze otrzymali informację o wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31- letnia pracownica wykonywała jakieś obowiązki w chłodni, kiedy z nieustalonych jeszcze przyczyn, przewrócił się na nią regał z produktami – poinformowała.

Po 10 minutach kobietę odnalazł inny pracownik, który wezwał na miejsce pogotowie. Mimo reanimacji życia 31-latki nie udało się uratować. Przez całą noc na miejscu pracowali policyjni technicy oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, którzy pomagają w ustaleniu przyczyn wypadku. W sprawie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która szczegółowo wyjaśni przyczynę śmierci kobiety.

„Sieć McDonald’s wydała w tej sprawie oświadczenie.„Z głębokim bólem informujemy, że 23 sierpnia w godzinach nocnych, w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęła pracownica restauracji franczyzowej McDonald’s przy ul. 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesteśmy tą sytuacją mocno poruszeni. Pozostajemy w stałym kontakcie z rodziną pracownicy i zespołem restauracji oraz franczyzobiorcą i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy otrzymają od nas wsparcie psychologiczne.

Bezpieczeństwo pracowników i gości to nasz priorytet. Niezwłocznie po zdarzeniu do restauracji zostały wezwane odpowiednie służby, które zabezpieczyły miejsce wypadku i badają zdarzenie. Dodatkowo specjalna komisja przystąpiła do ustalania przyczyn wypadku. Współpracujemy z odpowiednimi organami. Ze względu na proces postępowania restauracja pozostaje zamknięta. Nie podjęto jeszcze decyzji o terminie ponownego otwarcia restauracji.

Prosimy o zrozumienie powagi sytuacji i uszanowanie cierpienia rodziny oraz pozostałych pracowników restauracji”– czytamy w oświadczeniu.

Fot. Michał Murzyn Radio Ostrowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.