Tragedia w McDonald’s. 31-latka nie żyje. Będzie prokuratorskie śledztwo

0
1369

W nocy z 22 na 23 sierpnia doszło do tragedii w Ostrowcu Świętokrzyskim. W restauracji McDonald’s około godziny 2 w nocy zginęła 31-letnia kobieta. Sieć wydała oświadczenie, w którym zapewnia o wsparciu psychologicznym pracowników oraz współpracy z policją i prokuraturą. Ostrowiecki lokal pozostaje zamknięty do odwołania.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę 23 sierpnia w restauracji McDonald’s w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Beata Grubner przekazała, że około godziny 2 funkcjonariusze otrzymali informację o wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31- letnia pracownica wykonywała jakieś obowiązki w chłodni, kiedy z nieustalonych jeszcze przyczyn, przewrócił się na nią regał z produktami – poinformowała.

Po 10 minutach kobietę odnalazł inny pracownik, który wezwał na miejsce pogotowie. Mimo reanimacji życia 31-latki nie udało się uratować. Przez całą noc na miejscu pracowali policyjni technicy oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, którzy pomagają w ustaleniu przyczyn wypadku. W sprawie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która szczegółowo wyjaśni przyczynę śmierci kobiety.

„Sieć McDonald’s wydała w tej sprawie oświadczenie.„Z głębokim bólem informujemy, że 23 sierpnia w godzinach nocnych, w wyniku nieszczęśliwego wypadku zginęła pracownica restauracji franczyzowej McDonald’s przy ul. 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jesteśmy tą sytuacją mocno poruszeni. Pozostajemy w stałym kontakcie z rodziną pracownicy i zespołem restauracji oraz franczyzobiorcą i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji. Wszyscy otrzymają od nas wsparcie psychologiczne.

Bezpieczeństwo pracowników i gości to nasz priorytet. Niezwłocznie po zdarzeniu do restauracji zostały wezwane odpowiednie służby, które zabezpieczyły miejsce wypadku i badają zdarzenie. Dodatkowo specjalna komisja przystąpiła do ustalania przyczyn wypadku. Współpracujemy z odpowiednimi organami. Ze względu na proces postępowania restauracja pozostaje zamknięta. Nie podjęto jeszcze decyzji o terminie ponownego otwarcia restauracji.

Prosimy o zrozumienie powagi sytuacji i uszanowanie cierpienia rodziny oraz pozostałych pracowników restauracji”– czytamy w oświadczeniu.

Fot. Michał Murzyn Radio Ostrowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.