Świętokrzyskie wzbogaci się o nowy hotel

0
1354

Niewielka miejscowość Skalbmierz będzie mogła pochwalić się czterogwiazdkowym hotelem, który będzie w stanie przyjąć 120 gości. Inwestor już na tym etapie zapowiada, że będzie chciał go rozbudowywać.

Budowa obiektu ma zająć najbliższe trzy lata. Trwają już prace przygotowawcze na zakupionej przez inwestora działce. Zostały już przygotowane utwardzenia terenu, wytyczone drogi i parkingi. Hotel będzie pierwszym czterogwiazdkowym obiektem w powiecie i największy w okolicy.

Inwestorzy Monika Nowacka i Michał Nowacki zapewniają, że to dopiero początek większej inwestycji i chce zakupić kolejne działki od gminy, aby móc rozbudować hotel. Obecna działka została sprzedana przez gminę za kwotę blisko 360 tys. zł. Inwestor chce w tym miejscu wybudować także Spa i kryty basen. Działka ma powierzchnię 3,29 hektara i jest położona koło zbiornika retencyjno-rekreacyjnego w Skalbmierzu. Obiekt będzie posiadał także duże zaplecze konferencyjno-bankietowe.

Wiceburmistrz gminy Kamil Włosowicz, powiedział że władze liczą, że zagospodarowanie terenu poprawi estetykę całego skalbmierskiego zalewu, zachęcając do odwiedzenia tego miejsca. Dodał, że hotel na terenie gminy to także korzyści z opłat lokalnych, ale przede wszystkim miejsca pracy, których inwestor przewiduje stworzyć około 80-120.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.