Studenci, single, seniorzy, młodzi rodzice… Boom na wyjazdy po sezonie

0
1048

Portal Nocowanie.pl informuje, że dla wielu Polaków wakacje jeszcze się nie skończyły. Turyści postanowili przedłużyć je na wrzesień, ale widać także zainteresowanie październikowymi terminami. Największą popularnością cieszą się góry, chociaż nad morzem też nie powinno brakować gości.

Tegoroczne wakacje były naprawdę rekordowe – oblężenie przeżywały zarówno popularne turystyczne kurorty w górach i nad morzem, jak też miejsca, które do tej pory uchodziły za omijane przez tłumy. Nawet w Bieszczadach, uważanych za oazę spokoju, momentami robiło się tłoczno.

Wakacje jesienią?
Turyści, którzy nie zaplanowali urlopu wczesną wiosną, mieli problem ze znalezieniem noclegu na ostatnią chwilę. To na pewno jedna z przyczyn decydujących o tym, że dużą popularnością zaczęły cieszyć się terminy wrześniowe.

– Jeszcze w wakacje zauważyliśmy tendencje do przedłużania urlopów na wrzesień – mówi Kamila Miciuła-Szlachta z portalu Nocowanie.pl. – Wiele osób specjalnie przełożyło swoje urlopy na czas zaraz po zakończeniu wakacyjnego sezonu, by uniknąć tłumów i mieć wybór przy rezerwacji noclegu. Zainteresowanie jesiennym wypoczynkiem jest o wiele większe niż rok temu, a terminy wrześniowe rozchodzą się w naprawdę szybkim tempie – dodaje.

Aktualnie najczęściej podróżują osoby, których nie dotyczy rok szkolny. Studenci – mają wakacje do końca września, single – chętnie wybierają wypoczynek w sezonie, gdy w miejscach turystycznych mniej dzieci, seniorzy – ceniący ciszę i spokój, rodzice dzieci do sześciu lat – te nie chodzą do szkoły oraz rodzice, którzy odchowali już swoje pociechy lub są bezdzietni.

Gdzie turyści wyjeżdżają jesienią?
W wakacje największym zainteresowaniem polskich turystów cieszył się rejon Morza Bałtyckiego, gdzie trafiło ponad 60 proc. wszystkich rezerwacji i zapytań dotyczących wolnych noclegów w lipcu oraz sierpniu. Według ekspertki Nocowanie.pl preferencje dotyczące wrześniowych wyjazdów są bardziej urozmaicone. Turyści interesują się bowiem zarówno górami, jak i morzem.

Oczywiście na topie pozostaje Zakopane, które również w szczycie sezonu było numerem jeden wśród turystów. Urlopowicze liczą na to, że na popularnych szlakach zrobi się luźniej, a także znikną wszechobecne kolejki i w stolicy Tatr zapanuje większy spokój. Trudno jednak za to ręczyć, gdyż tylko w sierpniu do obiektów noclegowych w Zakopanem trafiło 10 proc. ogółu rezerwacji i zapytań dotyczących pobytów we wrześniu. Na kolejnych miejscach mamy Karpacz, Gdańsk, Szczawnicę, Kołobrzeg oraz Szklarską Porębę. Przedsiębiorcy nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

– Mogę powiedzieć, że te trzy pierwsze tygodnie września cieszą się zainteresowaniem. Jest to nieco mniej intensywne niż w miesiącach wakacyjnych, ale już wiemy, że zapowiada się nieźle – mówi właściciel pensjonatu Dom pod Koziołkami w Szklarskiej Porębie.

Zapytania o nocleg w Zakopanem, na podstawie danych z portalu Nocowanie.pl.

Wrzesień nad morzem? Na topie są miasta!
Turyści, którzy zdecydują się na wyjazd we wrześniu nad morze, stawiają na większe miasta. Największym zainteresowaniem w tej chwili cieszy się Gdańsk. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to naprawdę atrakcyjna urlopowa lokalizacja.

Oprócz plaży w Gdańsku można znaleźć mnóstwo rozrywek. Ciepły dzień warto oczywiście spędzić nad morzem, jednak w przypadku gorszej pogody nie trzeba obawiać się nudy. Na zwiedzających czekają gdańskie muzea, restauracje i liczne zabytki, nie tylko w obrębie Starego Miasta, ale też innych dzielnic, takich jak Oliwa słynąca z malowniczego parku oraz ogrodu zoologicznego. Turyści rezerwujący noclegi na wrzesień w Gdańsku planują też wypady do Sopotu i Gdyni, które wraz z nim tworzą trójmiejską aglomerację.

Potwierdzają to sami turyści rezerwujący noclegi nad morzem. We wrześniu wybierają bowiem nie tylko Gdańsk, ale również Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Władysławowo, gdzie łatwiej o rozrywki, które nie są związane z wypoczynkiem na plaży.

Zapytania o nocleg w Gdańsku, na podstawie danych z portalu Nocowanie.pl.

Jesienny urlop. Czy są jeszcze wolne miejsca?
Polacy przedłużają wakacje na wrzesień, co potwierdzają zarówno eksperci Nocowanie.pl, jak też właściciele noclegów. Największym zainteresowaniem cieszą się trzy pierwsze tygodnie września – z naciskiem na weekendy, choć i w dni powszednie chętnych na wyjazd jest sporo. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli ktoś dopiero myśli o takim wyjeździe.

Zdecydowanie łatwiej znaleźć atrakcyjny nocleg w ostatnim tygodniu września oraz w październiku. Zatłoczone do tej pory kurorty łapią oddech, szykując się na gości, którzy planują zimowy wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.