Konkurs New Tech – New Travel. Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji

0
1095
Podczas uroczystości otwarcia Targów Tour Salon w Poznaniu zostały ogłoszone wyniki II edycji konkursu technologicznego New Tech – New Travel dla start-upów. Konkurs jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Zgłoszone produkty były oceniane przez jury w dwóch kategoriach: B2B oraz B2C.

W kategorii B2B przyznano nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia. Laureatem została firma Telmedicin Sp. z o. o. za produkt Telekonsultacje medyczne w trakcie podróży w języku pacjenta. To jedna z pierwszych platform telemedycznych w Polsce, która umożliwia konsultacje z lekarzem we własnym języku w trakcie podróży.

Podróżny po zalogowaniu się do systemu nawet w ciągu kilku minut ma możliwość skontaktować się z lekarzem. Produkt powstał z myślą o bezpieczeństwie turystów podróżujących do krajów lub miejsc, gdzie konsultacje lekarskie są bardzo drogie lub dostęp do medycyny jest utrudniony. Podróżujący nie musi się martwić gdzie i w jaki sposób umówić wizytę, wszystko odbywa się przez platformę internetową, która umożliwia również kontakt ze specjalistami.

Wyróżnieniem zostały nagrodzone dwa rozwiązania firm Green Parrot GmbH oraz BedBooking sp. z o.o.

– busradar.pl to wyszukiwarka krajowych i międzynarodowych połączeń autobusowych, działająca jako portal oraz aplikacja. Pozwala klientom indywidualnym znaleźć dogodne połączenie na wybranej trasie, porównać ceny biletów, czas i komfort podróży oraz zakupić bilet online. W wynikach wyszukiwania uwzględnia zarówno dużych, jak i lokalnych przewoźników autobusowych oraz połączenia z pociągami i przejazdami BlaBlaCar. Jednocześnie jest to platforma B2B – umożliwiająca prezentowanie klientom oferty przez małych, lokalnych przewoźników.

– BedBooking ­jest mobilnym systemem klasy PMS (ang. Property Management System) dedykowanym dla osób wynajmujących noclegi w małych obiektach noclegowych nie będących hotelami. System umożliwia zarządzanie kalendarzem rezerwacji za pomocą telefonu, tabletu i komputera.

W kategorii B2C kapituła konkursu nie przyznała nagrody głównej. Po długiej dyskusji wyróżnienie trafiło do PW NETWORK, za rozwiązanie XOXO WiFi – mobilny hotspot. Niewielkie urządzenie XOXO WiFi zapewnia nielimitowany dostęp do szybkiego Internetu 4G na terenie ponad 100 krajów z całego świata, bez konieczność szukania sklepów z kartami SIM oraz problemów z rejestracją tych kart. Urządzenie posiada opatentowaną technologię, którą łączy się z najlepszą siecią lokalną dostępną na danym terenie.

Źródło: Pot.Gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.