Sofitel Grand Sopot na sprzedaż za 70 mln euro?

0
833

Sofitel Grand Sopot może wkrótce zmienić właściciela. Portal Trojmiasto.pl podaje, że historyczny hotel, położony w samym sercu Sopotu, jest na etapie finalizacji transakcji sprzedaży. Planowana wartość sprzedaży wynosi 70 mln euro i ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2024 roku.

Hotel, który powstał w 1927 roku, znany jest z niezwykłego charakteru i luksusu, który przyciągał przez dziesięciolecia największe gwiazdy światowego formatu oraz ważne postacie polityczne.

Sofitel Grand Sopot, określany był mianem „największego i najbardziej eleganckiego hotelu północnej Europy”, jest nie tylko hotelem, ale też częścią historii i kultury miasta. Oferuje on gościom dostęp do prywatnej plaży i centrum odnowy biologicznej z basenem, siłownią, gabinetem masażu, sauną oraz łaźnią turecką, a także własne kasyno.

Nowy właściciel Sofitel Grand Sopot, po finalizacji transakcji, jeśli do niej dojdzie, stanie przed wyzwaniem zarządzania jednym z najbardziej ikonicznych hoteli w Polsce. Choć nie są jeszcze znane konkretne plany inwestora, mogą pojawić się pytania dotyczące przyszłych kierunków rozwoju. Jakie innowacje i modernizacje mogą zostać wprowadzone, aby sprostać oczekiwaniom współczesnych gości? Czy i jak zostaną wykorzystane obecne atuty hotelu?

Komentarz Orbis S.A. / Grupa AccorInvest, właściciela Sofitel Grand Sopot:

„Oświadczamy, że hotel nie został sprzedany. W ramach naszej działalności przestrzegamy zasad poufności, dlatego nie możemy udzielić dalszego komentarza w tej sprawie.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.