Sieć hoteli Focus prezentuje wyniki za trzy kwartały 2022 roku

0
670

Za sprawą swojej spółki nadrzędnej, Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., która dokonała publikacji szacunkowych przychodów we wszystkich swoich segmentach operacyjnych, sieć hoteli Focus poinformowała rynek o spodziewanych nieomal 100 milionach przychodów w III kwartałach 2022 roku.

Szacunkowe przychody Focus Hotels S.A. w trzech pierwszych kwartałach bieżącego roku wynieść mają 98,11 mln zł. To nieomal 162,4% wzrost względem analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy przychody spółki wyniosły 37,39 mln zł.

W raportowanym okresie do sieci dołączyły dwa nowe hotele. Focus Hotel Premium Warszawa z 234 pokojami w standardzie czterech gwiazdek dołączył do sieci na podstawie umowy dzierżawy w marcu 2022 r.; zaś obiekt własny, Focus Hotel Premium Bydgoszcz z 88 pokojami również w standardzie czterech gwiazdek, został otwarty w czerwcu. W styczniu spółka Focus Hotels S.A. otworzyła także restaurację Gdańska 14, zaś we wrześniu zakupiła popularną bydgoską restaurację La Rosa wraz z towarzyszącą jej przestrzenią eventową.

Reklama

Już przy okazji publikacji raportu półrocznego, Grupa Kapitałowa IMMOBILE informowała, że na podstawie dostępnych informacji na dzień publikacji należy spodziewać się wysokiego wzrostu przychodów i rentowności segmentu hotelarskiego także w drugim półroczu 2022 roku. „Zauważalny jest wzrost ADR (średnia stawka dzienna) w sieci FOCUS Hotels S.A., jak i w branży, co łagodzi skutki wzrostu cen energii, artykułów spożywczych i innych” – pisano w sprawozdaniu.

Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE sieć hoteli Focus zarządza obecnie 15 obiektami zlokalizowanymi w Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Sopocie, Elblągu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Chorzowie, Lublinie oraz Inowrocławiu, o łącznej liczbie 1512 pokoi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.