Raport HOTREC w Parlamencie Europejskim

0
777
Pięć kluczowych priorytetów na lata 2019-2024 znalazło się w raporcie zaprezentowanym w Parlamencie Europejskim przez HOTREC. W wydarzeniu wzięli udział m.in. komisarz Elżbieta Bieńkowska, odpowiedzialna za rynek wewnętrzny, przemysł, przedsiębiorczość i MŚP, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Dita Charanzova, europoseł Istvan Ujhelyi oraz będąca gospodarzem spotkania eurodeputowana Claudia Monteiro de Aguiar, wiceprezes SME Europe.

HOTREC wezwał instytucje europejskie do podtrzymania współpracy na rzecz budowania innowacyjnego i zrównoważonego sektora turystyki.

Księga HOTREC określa 5 kluczowych priorytetów dla Parlamentu Europejskiego nowej kadencji:

1. Dalsze wyrównywanie szans na rynku usług noclegowych i usług gastronomicznych w świetle szybkiej profesjonalizacji dostawców korzystających z platform sharing economy.

2. Modyfikacja regulacji prawnych UE dotyczących odpowiedzialności platform internetowych, odpowiadająca wzrastającemu ich znaczeniu na rynku turystycznym – dyrektywa dotycząca handlu elektronicznego.

3. Program poprawy regulacji prawnych, w którym Unia Europejska koncentrować się będzie na problemach ponadnarodowych i specyfice sektora turystyki i hotelarstwa.

4. Wspieranie lokalnych inicjatyw organizacji społecznych w zakresie odżywiania, kierowanych do przedsiębiorstw gastronomicznych zamiast unifikacji tej działalności na poziomie europejskim.

5. Działanie na rzecz podjęcia przez UE konkretnych kroków zapobiegających brakom wykwalifikowanej kadry dla sektora turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.