Polski Holding Hotelowy „jednym z istotnych źródeł finansowych CPK”

0
996
Fot.: Horeca Business Club

Polski Holding Hotelowy (PHH), spółka w 100% należąca do Skarbu Państwa, została powołana w 2018 roku z głównym celem konsolidacji zarządzania obiektami hotelowymi należącymi do państwa. Jednakże, ostatnie oświadczenia prezesa PHH, Gheorghe Cristescu, rzucają nowe światło na pierwotne założenia i cele spółki.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez CPK, prezes PHH, Marian Cristescu, ogłosił, że holding został stworzony, by być jednym z istotnych źródeł finansowych dla Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). To stanowi znaczącą zmianę w komunikacji i percepcji roli PHH, która do tej pory była przedstawiana przez zarząd jako spółka skupiająca się na konsolidacji państwowych obiektów noclegowych.

PHH ma również zbudować hotel przy planowanym mega lotnisku CPK. To rozszerza zakres działalności PHH poza pierwotne założenia skupione na zarządzaniu istniejącymi obiektami.

Prezes PHH podkreślił, że wartość firmy wzrosła z 800 mln zł w 2018 roku do ponad 2 mld zł obecnie, z planami osiągnięcia 3,5 mld zł do końca 2028 roku. Należy tutaj dodać, że kwoty te są bliskie wysokości wpłaconego kapitału zakładowego, który w ostatnim czasie został powiększony m.in. przez setki milionów złotych z Funduszu Reprywatyzacji.

Projekt CPK, będący jedną ze sztandarowych inwestycji rządu PiS, spotyka się z krytyką ze strony opozycji. Uważają oni projekt za przeskalowany, a niektórzy nawet za niepotrzebny, sugerując rozwój innych okolicznych lotnisk.

Opozycja, która może zastąpić obecny rząd, może mieć inne plany dotyczące CPK i PHH, co może wprowadzać dodatkową niepewność co do przyszłości obu projektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.